Лига радиолюбителей Украины

Статті

Всеукраїнські он-лайн змагання учнівської молоді з радіоелектронного конструювання 2020 року

У зв’язку з епідемією короновірусного захворювання (COVID-19) у 2020 році, Всеукраїнські змагання учнівської молоді з радіоелектронного конструювання переносилися ще з кінця березня. Юні конструктори радіоелектроніки з того часу не мали ніякої можливості гідно показати свій рівень знань в радіоелектроніці, обмінятися досвідом, порівняти свої знання і майстерність зі своїми однолітками та багато іншого. Дитячі змагання, які налічують десятиріччя власної історії і були започатковані ще до здобуття Україною незалежності цього річ могли зірватися. Але за підтримки Українського державного центру позашкільної освіти в якості організатора і його співробітникам та керівникам гуртків радіоелектронної спрямованості з багатьох Українських міст, змагання нарешті були проведені. Вони відбулися з 15 по 17 грудня, і цього разу у незвичному для всіх учасників дистанційному форматі (он-лайн).

17 команд з різних куточків України виборювали собі призові місця під керівництвом професійних керівників гуртків, юні конструктори та радіоаматори показували свої знання у радіоелектроніці та складанню радіоелектронних схем. Команди були розділені на дві групи, молодша до 15 років змагалася 16 грудня, і старша до 18 років змагалася 17 грудня.

Враховуючи що радіоелектронне конструювання і радіоаматорство дуже пов’язане між собою то не стоїть дивуватися представникам радіоаматорів України серед учасників заходу, до прикладу: Котузяк Артем UR5YKO під керівництвом Козака Максима UR5YMV, Кізілов Дмитро UR7HKG та Остроушко Андріан UR7HKF під керівництвом Денисюка Дмитра UR5HNR, керівника колективної радіостанції UR4HWF, Поспелов Сергій UR8IN, редактор Незалежного радіолюбительського видання «Радон», та багато інших які не зголосилися офіційно представлятися. Приємно знати що завдяки керівникам гуртків і досі з’являється нове, молоде поповнення у лавах радіоаматорів які ще є і конструкторами радіоелектроніки.

Хоч і дивно чути що прикладні змагання у яких основною частиною є виготовлення плати та монтаж елементів були проведені дистанційно, та сучасні технології і багаторічний  досвід організаторів змагань вирішили і цю проблему. Користуючись звичайною поштою учасникам були надіслані деталі для зборки схем. Електронною поштою надсилалися листи з посиланням на теоретичні питання і принципові схеми для складання схем у практичному завданні, а спілкуватися учасники і судді мали можливість через мікрофони і камери у програмі ZOOM.

Оскільки створити, як у минулорічних, очних змаганнях,  умови для розробки, травлення плати та пайки радіоелементів не вдалося то організатори запропонували використовувати макетні плати (Бредборди) для монтажу деталей. Навіть враховуючи що цього разу і не було потреби у пайці, та складність при складанні схеми залишилась на високому рівні, а бали нараховувались за швидкість збирання схеми до робочого стану.

Звертаючи увагу на високий рівень заходу, всі учасники були відмінно підготовленні і гідно представляли свої команди. З їх слів вони отримали задоволення, та казали що і далі хочуть приймати участь у цьому цікавому, пізнавальному та корисному змаганні, тим паче як що воно буде проходити дистанційно.

https://youtu.be/wuDj55c8txc

Вітаємо переможців і всіх учасників змагання з відмінно продемонстрованими знаннями та власною майстерністю!

Козак Максим Вікторович UR5YMV,
керівник гуртка "Радіоелектронне конструювання" Чернівецького центру юних техніків ім. Л. К. Каденюка