Лига радиолюбителей Украины

В етері СПС - EM30RNU

 
Шановні колеги, з 15-го серпня радіо клуб "Прилуки" на честь 30-ї річниці з дня 
незалежності України, планує працювати в етері, СПС - EM30RNU.
Будемо присутні на всих діапазонах CW - SSB - FT8. а 23 - 24 серпня плануємо 
працювати з діючого польового аеродрому "СМОШ".
 
                                                     UT8RN .

Відзнаки ЛРУ

Громадська організація Ліга радіоаматорів України нагородила за багаторічну наукову, освітню та виховну роботу з підготовки багатьох поколінь спеціалістів у галузі радіотехніки та радіозв’язку, сприяння розвитку та підтримку радіоаматорства і з нагоди 30-ї річниці Ліги радіоаматорів України та 3-ї річниці Одеського історико-технічного музею-експозиції "Техніка радіозв'язку КХ і УКХ минулих років" пам’ятними плакетками

1. Кошевого Віталія Михайловича, професора, д.т.н., завідувача кафедри морського радіозв'язку національного університету "Одеська морська академія"

2. Прігоцького Віталія Олександровича, UT4UBZ

3. Степанова Сергія Миколаєвича, UR5FEO

4. Грищенка Вололодимира Володимировича UT0FT

Керівник Одеського

Відокремленого підрозділу ЛРУ

В.В. Грищенко UT0FT

Замолчавший ключ

С глубокой скорбью сообщаем, что 6 мая 2021 года ушел из жизни Валерий Ковтун (UY5UZ). Не стало веселого, доброжелательного человека, увлеченного радиолюбителя, который принимал активное участие в деятельности и мероприятиях ЛРУ. Практически все УКВ соревнования не проходили без его участия.

Исполком ЛРУ выражает соболезнование семье и близким Валерия Игоревича.

Вечного ему полета в эфире…

QSL VR2BLEE

Доброго дня!

Наступна інформація для користування та поширення.

VR2BLEE планує надіслати в жовтні на QSL бюро ЛРУ карточки для українських аматорів.

Карточку потрібно замовити за ел.адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Ігор (листується російською).

73!

Петро UW3WF

Вышла из печати книга о истории создания и дальнейшего становления КВ-движения в Украине (1926-1941 гг.)

Друзья!

Вышла из печати книга (120 с., ф. А5) о истории создания и дальнейшего становления КВ-движения в Украине (1926-1941 гг.), в которую включено около 230 всевозможных иллюстраций (QSL’s, фотографии коротковолновиков и их “шэков”, радиовыставки, статьи и схемы КВ-конструкций).

Признателен спонсору – компании “Риг Эксперт Украина” (директор – Ашот Андреев) и Сергею Литвинову (UX1UA).

 

С уважением и 73!, Георгий Члиянц (UY5XE)

МЕМОРИАЛ «ЧЕРНОБЫЛЬ-35»

Радио клуб «Дельта» (URD – Ukrainian Radioclub Delta) проводит дни активности с 24 апреля 2021 года по 4 мая 2021 года (включительно), приуроченные ко дню памяти катастрофы на Чернобыльской АЭС (26 апреля 1986 год, 21:23utc).

Члены РК «Дельта» будут активны на всех любительских диапазонах, всеми видами модуляции, специальными позывными сигналами (СПС):

- EM5U, оператор Андрей, UT2UB;

- EM7U, оператор Сергей, UR7UT;

- EM35UT, оператор Петро, UR4UT;

- EO0UD (UR4UWS, коллективная радиостанция РК «Дельта», зарегистрирована при ГУ МЧС Украины в Киевской области), операторы URD.

За проведение одного QSO/SWL с перечисленными СПС или с другими СПС Украины и других стран, посвященными 35-й годовщине Чернобыльской трагедии, в Мемориале памяти «Чернобыль-35», или при выполнений условий, РК «Дельта» с 01.01.2021 г., выдает бесплатно, в электронном виде, памятный радиолюбительский диплом «Chernobyl, after 35 years» - https://deltaclub.org.ua/diplomy/diplom-chernobyl-after-35-years.html

Дипломный менеджер РК «Дельта», Сергей UR7UT, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

MEMORIAL of the CHERNOBYL DISASTER (SES).

CALL
DATE
QSL via
II5RCH
18.04. 2021 – 09.05.2021
IZ5RHU
EM5U
01.01. 2021 – 31.12.2021
UT2UB
EM7U
01.01. 2021 – 31.12.2021
UR7UT
EM35UT
01.01. 2021 – 31.12.2021
UR4UT
EN35U
15.04.2021 - 15.05.2021
US0UX
EO0UD
01.01.2021 – 31.12.2021
UR7UT

В эфире II5RCH

С 19 апреля по 9 мая из Италии будет активен этот СПС, суффикс которого расшифровывается как «Помним Чернобыль» («Remeber Chernobyl») и посвященный 35-летию трагедии.

73! UY5XE

Пам'яті UX0RA

З скорботою повідомляю, що пішов з життя наш колега, Радіоаматор з великої літери, перший голова Чернігівського обласного відділення ЛРУ,  Напалько Володимир Федорович UX0RA.
Перший свій позивний Володимир отримав ще в кінці 70-х років - UB5RCK. Потім реформа позивних 1987 року і Володимир відкриває серію позивних RB5** і отримує перший позивний RB5RA. Потім наступна реформа і з 1 січня 1994 року - UX0RA.

Чернігівське обласне відділення ЛРУ було створене 16 травня 1993 року і очолив його Напалько Володимир Федорович. На той час він дуже активно вів громадську роботу. Двері його приватного будинку в Чернігові по вул Широкій 12 були завжди відкриті для радіоаматорів. Володимир був дуже активним DX-меном. В нього, як я пам`ятаю, на той час було підтверджено 314 країн та територій світу по DXCC. Володя часто говорив, ось відпрацюю всі території світу, буду подавати заявку на DXCC HONOR ROLL і обов`язково сфотографую, на які антени я все це виконав. А антени у Володимира були всі дуже прості - діпольні та вертикал, які ледь-ледь підносяться вище яблуневого саду.

Володя був чудовий конструктор. Кожного разу, як я був у нього, захоплювався його підсилювачем-красенем на лампі ГУ-74Б.

Довелося з Володимиром поїсти каші з котелку в польвих умовах. Тричі ми були в команді від Чернігівщини на очних Чемпіонатах України по радіозв`язку на КХ та УКХ. Володимир був техніком в команді і відповідав за апаратуру, яка в нього завжди працювала справно.

Прекрасний товариш, співбесідник яким захоплюєшся, з почуттям гумору, завжди на любу тему у нього була відповідь з гумором.

Все життя Володимир працював на Чернігівському радіозаводі ЧЕЗАРА і мав дуже високу репутацію.

...Володимир приїхав з роботи на маршрутці. Вийшов на зупинці недалеко від свого житла. І тут йому стало зле. Викликали швидку, перехожі намагались масажувати серце, але спасти Володю вже не вдалось. Серце не витримало і зупинилось...

Радіоаматори Чернігівщини, особливо ті, хто знав Володю Напалько, завжди будуть пам`ятати цю чудову людину. Вічна пам`ять і вічного польоту в ефірі, друже.

Від радіоаматорів Чернігівщини, Свистельник Олександр UR8RF.

Інформація для членів ГО ЛРУ

ГО ЛРУ продовжує публікацію списків членів ГО ЛРУ.

Просимо ознайомитися зі списками.

У разі сплати членських внесків та не виявлення себе у списках, або не вірно вказані дані ( позивний, прізвище, ім’я, по батькові) просимо звертатись до Олександра, тел. 0674060601, ux7uu@ukr.net для виправлення помилок.

На підставі цих списків буде проводитись сортування QSL- пошти.

Просьба радіоаматорам повідомити QSL-бюро СПС позивні, які вони використовують, для включення в списки для сортування QSL- пошти.

Нагадуємо, що QSL- пошта сортується членам ГО ЛРУ та користувачам QSL-бюро відповідно до сплачених коштів на 2021 рік .

УВАГА! 03.03.2021р було перераховано 3 платежі на Приватбанк, як членські внески на 2021 рік без вказання прізвищ та позивних.

Хто здійснював платежі, просимо надати повну інформацію на дані платежі.

Виконком ГО ЛРУ

04.03.2021р.

З ювілеєм!

17 лютого БАШИНСЬКОМУ Валерію Антоновичу (UR4UC) виповнюється 70 років.

Колектив Макарівського радіоклубу "ЕФІР" вітає ветерана радіоклубу, учасника ліквідаціі аваріі на ЧАЕС, радіолюбителя з 55-річним стажем Валерія Антоновича з 70-річчям та бажає йому  довгих років життя, наповнених щастям, здоров'ям, достатком! 73!

Від імені колективу US-U-88. Кароліна.

Поздоровляємо UT7UA

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №47/2021

Про відзначення державними нагородами України

……………………………………………………………………………………………………..

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

БРАТЧИКА Романа Олександровича — багаторазового учасника українських антарктичних експедицій

……………………………………………………………………………………………………..

Інформація для членів ГО ЛРУ

ГО ЛРУ розпочинає публікацію списків членів ГО ЛРУ.

Просимо ознайомитися зі списками.

У разі сплати членських внесків та не виявлення себе у списках, або не вірно вказані дані ( позивний, прізвище, ім’я, по батькові) просимо звертатись до Олександра, тел. 0674060601, ux7uu@ukr.net для виправлення помилок.

На підставі цих списків буде проводитись сортування QSL- пошти.

Просьба радіоаматорам повідомити QSL-бюро СПС позивні, які вони використовують, для включення в списки для сортування QSL- пошти.

Нагадуємо, що QSL- пошта сортується членам ГО ЛРУ та користувачам QSL-бюро відповідно до сплачених коштів на 2021 рік .

Виконком ГО ЛРУ

03.02.2021р.

Список членів ЛРУ

UR5WA WAS-160

Поздравляем Елену Гончарскую UR5WA c получением WAS-160 # 1846

Это был долгий марафон, который привел к получению столь престижного диплома. Наши поздравления!!!!

Исполком ЛРУ

Взносы

ВНИМАНИЕ! Если вы перечислили взносы за коллектив радиолюбителей, не забывайте присылать списки за кого были перечислены взносы.

Списки можно отправлять по адресам: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Если вы индивидуально перечисляете взносы, так-же указывайте свой позывной и Ф.И.О.

Сергію Майбороді UT5UGW – 60!

Сергію Володимировичу, вітаємо з ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, нехай твоє життя буде наповнене радістю і гордістю за дітей, онуків і друзів! Нехай тебе супроводжують тільки щасливі моменти, прекрасний настрій і цікаві подорожі!

 

Виконком ЛРУ

UT7WZ S.K.

Сьогодні, 15 грудня, о 6-й ранку, на 67-му році життя, помер наш колега і товариш Мирослав Лупій (UT7WZ): МС СРСР (1988 р.), «Почеcний член ЛРУ» (№3 – 2000 р.), 1994-2000 гг. – віце-президент ЛРУ; 1997 г. – один з розробників першого «Регламенту радіозв’язку в Украині»; 2001-2020 гг. – начальник UT7WZA; IOTA Plaque of Excellence – UT7WZ (801 острів).

Рада ГО ЛКК та всі члени клубу висловлюють співчуття його рідним та близьким.

Інформація для членів ГО ЛРУ.

27 жовтня 2020р. відбулося засідання Ради ГО ЛРУ на якому розглядались наступні питання:

1. Про проведення конференції ГО ЛРУ у 2021 р.

2. Ставка членського внеску на 2021 рік.

3. Підготовка до проведення святкових заходів до 30 річчя створення ГО ЛРУ в 2021 році.

По першому питанню: Прийнято рішення, що у зв’язку з прийнятою Постановою Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020р. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» про подовження строку карантину до 31 грудня 2020р., перенести проведення конференції ГО ЛРУ на 2021 р. після закінчення карантину.

По другому питанню: Ставку членського внеску на 2021 рік залишено у розмірі 150,00 грн.

Нагадуємо, що строк сплати членських внесків на 2021 рік до 31 грудня 2020 року.

По третьому питанню: доручено Виконкому підготувати проект плану проведення святкових заходів до святкування 30 річчя з дня створення ГО ЛРУ в 2021 році.

Пропозиції, щодо включення їх в план проведення святкування 30 річчя з дня створення ГО ЛРУ, просимо надсилати на електронну адресу: lru-25@ukr.net

 

Голова Ради ГО ЛРУ

Майборода Сергій, UT5UGW

UT1WA - S.K.

Утром, на 83-году,  умер Володя Вакатов (UT1WA): МС СССР,  «Почетный радист», «Почетный член ЛРУ» (#9 - 2002).  В 1984-85 гг.,  первым из коротковолновиков страны, получил позывной в капстране – J5WAD.

Вечного ему полёта в эфире!

IOTA: Поздравления

От имени IOTA HQ поздравляю коллег с выполнением условий IOTA HR:

Поздравляем UR5ZEL с выполнением условий и получением награды IOTA 1000 Islands Trophy!

Поздравляем UT1UY и UX1UA выполнением условий 750 Islands Plaque of Excellence в программе IOTA.

 

Андрей Плоткин,

IOTA Checkpoint

UT5URW

IOTA: Інформация для радиолюбителей Украины, Беларуси и Молдовы

Для тех, кто уже участвует в популярной островной дипломной программе Islands On The Air  (Острова в эфире) IOTA или только собирается

Официальный сайт дипломной программы IOTA: https://iota-world.org/
Для консультаций/вопросов обращайтесь по адресу ut5urw ( at ) bigmir.net

Заявки принимаются в течении года без ограничений количества.

Если у Вас ещё нет учётной записи на сайте https://iota-world.org/, то необходимо зарегистрироваться, так как все заявки оформляются только онлайн. Если учётная запись была на старом сайте или уже на этом, но не работает (например, утерян пароль), то её необходимо восстановить. Повторная регистрация невозможна. К действующему позывному можно привязать и свои личные предыдущие позывные (чтобы добавлять для зачёта связи с такими позывными).

После этого можно заводить данные своих связей для оформления заявки.

Есть четыре вида подтверждения связей по программе IOTA, их можно комбинировать в одной заявке. Рекомендуемый (оптимальный) порядок ввода связей:

1. Загрузить через Clublog (связи, от времени проведения которых прошло более месяца, и которые уже подтверждены у заявителя в Clublog, в случае разрешения активатором для автозачёта). Список таких активностей размещён на https://iota-world.org/ в меню MY IOTA – ACCEPTED ACTIVATIONS FOR QSO MATCHING (доступен после входа).

2. Загрузить через LOTW (связи, от времени проведения которых прошло более месяца, и которые уже подтверждены у заявителя в LOTW). Список таких активностей размещён на https://iota-world.org/ в меню MY IOTA – ACCEPTED ACTIVATIONS FOR QSO MATCHING (доступен после входа). Иногда для зачёта необходимо указывать конкретный островной позывной (поле DX callsign в форме).

3. Загрузить свои логи за IOTA тесты, начиная с 2004 года, в формате CBR или LOG, или заводить свои тестовые связи вручную.

4. Заводить вручную связи, подтверждённые только бумажными QSL карточками (выбирать название острова из раскрывающегося списка, который соответствует указанному на QSL). За связи с 2001 года подходят QSL только с напечатанным на ней названием острова (или на наклейке с данными связи). Карточки за связи с 2001 года с названием острова, написанным от руки, не принимаются.

Если в Вашей заявке есть связи, подтверждённые только бумажными QSL карточками, то их необходимо направлять в адрес IOTA Checkpoint в Киеве для проверки (предпочтительно – Новой почтой). В остальных случаях заявка обрабатывается только онлайн.