Лига радиолюбителей Украины

UT5UIA - 65

Виконком ГО ЛРУ від щирого серця вітає віце-президента по спорту, начальника QSL-бюро Гая Сергія Григоровича (UT5UIA) з днем народження. Бажає йому міцного здоров'я, успіхів у його нелегкій праці та нових досягнень на коротких хвилях.


Президент ГО ЛРУ

Кириленко О.П. (UT3UY)

UR2LR Silent Key...

18 мая в результате остановки сердца ушел из жизни великий энтузиаст УКВ радиосвязи на СВЧ уважаемый всеми радиолюбителями Харьковщины,

Лесников Владимир Борисович UR2LR ,

создавший коллективную радиостанцию UV2L и ставший ее душой и лидером , а также коллективную радиостанцию в стенах альмаматер Харьковского института радиоэлектроники.

Многие радиолюбители очень благодарны ему за личную поддержку и помощь в развитии радиоспорта. С большим уважением и огромной скорбью , земля тебе пухом и долгая память в сердцах друзей.

От имени УКВ Комитета ЛРУ мы выражаем глубокое соболезнование родным и близким Владимира Борисовича.

Вечного полета в эфире...

Диплом "Глухів"

В рамках 10-ти річчя міжнародної дипломної програми Всесвітні замки та фортеці (WCA та українська UCFA) з міста Глухів, Сумської області (за міжнародним каталогом UR-00111) від 1.06 до 30.06.2019 року буде працювати аматорська радіостанція з ювілейним позивним ЕО10А. В цей час є можливість виконати умови диплому "Глухів", для якого треба набрати 100 балів за проведення QSO з радіоаматорами м. Глухова та Сумської області.

За QSO з EO10A нараховується       - 25 балів,

за QSO з аматорами м. Глухова        - 10 балів,

за QSO з аматорами Сумської обл.   -  5 балів,

QSO з радіостанцією EO10A обов’язкове!

Зараховуються радіозв'язки на різних діапазонах та різним видом випромінювання. Для аматорів дальнього зарубіжжя та на смугах 50 МГц і вище бали подвоюються. Диплом видається в електронному вигляді (з високою якістю для самодрукування) на вказану заявником е-адресу. Заявки на диплом приймаються в електронному текстовому форматі (за зразком типу  CABRILLO) на адресу: ut8as@i.ua

Диплом-менеджер    Vlad - UT8AS.

Суд

Чергове засідання суду за позовом UT5UT, UR5LCV, UT7UK та US0AK проти радіоаматорів України призначене на 3 червня 2019 року.
Мова йде про перший судовий позов шановних Гострого, Зельдіна, Кияниці та Кривенького до Ліги радіоаматорів України. Цей позов був поданий до суду восени 2014р. і слухається по судах вже майже п'ять років.
Позивачі вважали нелегітимними засідання Ради ЛРУ 14-15 вересня 2013р. та проведення Конференції ЛРУ 6-7 вересня 2014р. у смт.Затока Одеської області. Позивачі просили суд визнати недійсними (неправочинними) відповідні рішення Ради та Конференції.

Детальніше...

Офіційне повідомлення президента ЛРУ

Шановні колеги,

До керівництва ЛРУ звертаються представники національних радіоаматорських організацій з проханням прокоментувати повідомлення, яке цілеспрямовано розсилається в національні радіоаматорські організації, що є членами IARU. (Текст наведено нижче). 

Вважаю, що група осіб, яка має за мету не тільки не дати можливість радіоаматорам України займатись улюбленою справою, а й зробити все можливе, щоб  штучно створене протистояння продовжувало розколювати радіоаматорів країни в угоду приватних амбіцій.

Детальніше...

Про Дні активності, присвячених 45-й річниці заснування радіоклубу Гарт

 ПОЛОЖЕННЯ
Про Дні активності, присвячених 45-й річниці заснування радіоклубу Гарт.

Дні  активності  проводяться з 1 травня по 30  червня  включно 2019 р. Для отримання електронного диплома «45 років радіоклубу Гарт», присвяченого цій даті, досить в зазначений період виконати ОДНУ з умов:

- Провести 2 QSO на КХ, або 1 QSO без використання репітерана УКХ діапазонах з меморіальною станцією EM45Z. Повтори дозволені іншими видами випромінювання, на різних діапазонах ;

- На  КХ-діапазонах  провести не менше 3 QSO з радіоаматорами м.Первомайська (членами радіоклубу Гарт), та 5 QSO з радіоаматорами Миколаївської області, при цьому повтори дозволені на різних діапазонах та іншими видами випромінювання;

- На УКХ-діапазоні (ах) провести не менше 3 QSO з радіоаматорами м.Первомайська (членами радіоклубу Гарт), без використання репітерів;

Радіоаматорам м. Первомайська та Миколаївської області для отримання диплома необхідно на КХ-діапазоні (ах) провести не менше 15 QSO з радіостанціями Миколаївської області з яких не менше 3 QSO з членами радіоклубу Гарт, повтори дозволені на різних діапазонах та іншими видами випромінювання;

або на УКХ - не менше 15 QSO з членами радіоклубу Гарт.

Диплом - безкоштовний. Заявку для його отримання необхідно надсилати  у вигляді виписки з апаратного журналу в будь-якому текстовому редакторі, до 1 липня  2019 року, із зазначенням адреси відправки диплома.Заявку для отримання диплома  надсилати Боровському Микиті Мирославовичу на його  електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В эфире – IO5CNPP

С 22 апреля по 5 мая с.г., впервые из Италии, будет активна мемориальная радиостанция IO5CNPP, посвященная 33-летию катастрофы на ЧАЭС. Диапазоны - 80-6 м (SSB и CW). QSL via IZ5RHU.

Подробнее – на https://www.qrz.com/db/IO5CNPP
73! UY5XE

С праздником!

Друзья, позвольте поздравить вас с праздником!

«Всемирный день радиолюбителя» (иначе «Международный день радиолюбителя») (англ. World Amateur Radio Day) — неофициальный праздник, который, по всей планете, отмечают люди увлечённые радио ежегодно, 18 апреля.

«Всемирный день радиолюбителя» празднуют радиолюбители более чем ста пятидесяти стран мира, национальные радиолюбительские организации которых являются членами-участниками «Международного радиолюбительского союза» (англ. The International Amateur Radio Union, IARU).
Дата для «Дня радиолюбителя» выбрана не случайно. Именно в этот день, 18 апреля, в 1925 году, в столице Франции городе Париже энтузиастами радиодела был создан «Международный радиолюбительский союз», призванный объединить всех людей на нашей планете занимающихся радиолюбительской связью.

Детальніше...

Інформація для керівників дитячих колективних станцій

Згідно бюджету ГО ЛРУ на 2019 рік передбачено фінансування компенсації відправки QSL карток в 2019 році для дитячих р/ст, які прийняли участь в Чемпіонатах України CW, SSB та RTTY у сумі 2000,00 грн.

В Чемпіонатах України в 2019 році прийняли участь 10 дитячих колективних р/ст з учасниками молодше 18 років, зокрема:

UT7AXA
US4EWY
UR4EYN
UR6GZL
UR6GXU
UT0LWD
UR7TWY
UR4RWW
UR4RXJ
UR4RZD

Керівники цих колективних р/с в 2019 році можуть направляти на відправку за кордон по 1 кг QSL карток вищевказаних колективних р/ст. за рахунок коштів ГО ЛРУ.

З повагою,

1-й Віце-Президент ГО ЛРУ
Олександр Залізняк
UX7UU

Чергова перемога: Кубок Мархасіна у Носівці!

 

На фото: Кубок Мархасіна у Владислава Новгородського - наймолодшого члена колективу радіостанції Носівської СЮТ

Ці щорічні Всеукраїнські змагання організовуються Львівським обласним центром НТТУМ за сприяння «Львівського клубу короткохвильовиків», обласного управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА, Федерації Радіоспорту Львівської області.

Детальніше...

Собрание радиолюбителей Днепропетровщины

Уважаемые УКВ-энтузиасты.

В субботу, 23.03.2019г. было проведено общее собрание радиолюбителей Днепропетровщины. По традиции вручались призы и награды за УКВ-соревнования 2018 года, а также определялись обладатели ценных призов. С легкой руки самого молодого участника собрания определились обладатели ценных призов:

ТВ 24" (Весенний Кубок 2018):              UT2EM

YEASU 818 (UT5EU VHF 2018):             UW5EIA

ТВ 24" (UT5EU VHF 2018):                     UT4EO

ТВ 24" (ЧУ УКВ 2018):                             UR3QIR

ТВ 24" (Чемпионат области УКВ 2018): US2E

Baofeng UV5R (приз от UT7EL в ПДУ 2018): Елена Шалимова (op. UR4WXQ) 

Все призы и награды за УКВ-тесты 2018 готовы к рассылке.

Детальніше...

ODESSA 75

ПОЛОЖЕННЯ

Про Дні активності, присвячених 75-й річниці визволення міста-героя Одеси від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні.

Дні активності проводяться з 6 по14 квітня включно 2019 р. Для отримання електронного диплома «75 років визволення Одеси», присвяченого цій даті, досить в зазначений період виконати ОДНУ з умов:

- Провести 2 QSO на КХ, або 1 QSO без використання репітера на УКХ діапазонах з меморіальною станцією EM75FA. Повтори дозволені: іншими видами випромінювання, на різних діапазонах або в різні дні;

- На одному КХ-діапазоні провести не менше 5 QSO з радіоаматорами м. Одеси, або Одеської області, при цьому повтори дозволені іншими видами випромінювання;

- На двох і більше КХ-діапазонах - провести не менше 10 QSO з радіоаматорами м. Одеси, або Одеської області, при цьому повтори дозволені іншими видами випромінювання і на різних діапазонах;

- На УКХ-діапазоні (ах) провести не менше 3 QSO з радіоаматорами м. Одеси, або Одеської області без використання репітера;

Радіоаматорам м. Одеси і Одеської області для отримання диплома необхідно на КХ-діапазоні (ах) провести не менше 20 QSO, або на УКХ - не менше 10 QSO.

Диплом - безкоштовний. Заявку для його отримання необхідно, у вигляді виписки з апаратного журналу в будь-якому текстовому редакторі, до 1 травня 2019 року, із зазначенням адреси відправки диплома – надсилати Гаврилюку Анатолію Івановичу на його електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нестандартні позивні одеських станцій: UX5CQ, UX5HY, UY5HC, UT5RP, UT5RO, UT5RW

Запрошення, радіоаматорська програма

 
Шановний радіо-клуб! Шановний радіоаматоре!

Українське національне самоврядування Угорщини на чолі з президентом Юрієм Кравченком організовує культурну програму до річниці народження свого письменника-поета Тараса Шевченка у неділю, 24 березня 2019 року на площі Тараса Шевченка, біля пам'ятника поета, м. Будапешт.
 
МОМ Pадіоклуб м. Будапешта планує взяти участь у цій святковій події задля подальшого укріплення дружніх українсько-угорських відносин. Ми з нетерпінням чекаємо участі українських аматорських радіостанцій у цей день, і ми будемо раді отримати зв’язок з радіоаматорськими станціями від пам'ятників Шандора Петефі в Україні (міста: Київ, Берегове, Ужгород), оскільки Петефі – це український Шевченко для угорського народу.
 
Ми з нетерпінням чекаємо Вашої відповіді на електронну пошту:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
 
73! DX de Bela GAL HA5GAL
 
Технічні деталі: активація: 24.03.2019 р., UTC 8.00-15.00
Частота: SSB: 3.620 МГц, 7.100 МГц
CW: 3.510 МГц, 7.010 МГц.
Символ виклику: HA5KRR
Президент MOM Pадіоклуб Attila JOUBERT
Член правління MOM Pадіоклуб Bela GAL
 

Экспозиция «Техника радиосвязи КВ и УКВ минувших лет» - пополнение начало 2019

Тематика нашей музейной экспозиции недавно пополнилась разделом телеграфии. Сергей Степанов UR5FEO, Виталий Пригоцкий UT4UBZ и Владимир Грищенко UT0FT передали в музей свои телеграфные ключи различных типов и годов выпуска. Отрадно, что в данной коллекции насчитывается более 50 единиц, представлены классические телеграфные ключи, манипуляторы электронных автоматических ключей – заводские и самодельные, виброплексы и другие. Самый древний экземпляр выпуска 1914 года. Представлены экземпляры довоенного выпуска, ключи времен Второй мировой войны. Коллекция размещена в аудитории по изучению основ международной радиосвязи и радиообмена, один и разделов которых - изучение азбуки Морзе, что позволит курсантам, преподавательскому составу и нашим гостям радиолюбителям увидеть наглядно всю эволюцию этого важного элемента радиосвязи.

На фотографиях можно увидеть некоторые образцы экспонатов.

Руководитель Одесского
Обособленного подразделения ЛРУ
В.В. Грищенко UT0FT

Детальніше...

У Запоріжжі відбулася конференція радіоаматорів Запорізької області

Шановні колеги! З радістю повідомляємо, що наприкінці січня в Запоріжжі відбулися чергові звітні збори Запорізького обласного відокремленого підрозділу ГО «Ліга радіоаматорів України». Вже традиційно вони проходили в затишній лекційній залі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та зібрали представників Запоріжжя, Мелітополя, Енергодара, Полог, Дніпрорудного, Гуляйпілля, Василівки, Михайлівки та Токмака.

Керівник організації Олег Лижник (UT3QZ) розповів про діяльність організації у минулому році, та проінформував спільноту щодо проведених заходів. Особливо були відзначені дні активності, що проводилися в часі Дня пам`яті та примирення і 73-річниці перемоги над нацизмом (EM73Q), а також на відзнаку 25-річчя створення Національного заповідника «Хортиця» (EM25QFF). Обидва заходи координував начальник колективної радіостанції Запорізького обласного радіоклубу Микола Папіровський (UR6QV). Безпосередньо О.Лижник розробив високоякісну дипломну програму до обох подій. Проведено біля 7000 QSO та розіслано більше 150 дипломів по всьому світу!

Детальніше...

Зустріч у Запорізькому радіоклубі 2 лютого (ФОТОрепортаж)

Вітаємо Вас, наші дорогі колеги!

У суботу, 2 лютого, у Запорізькому радіоклубі було надзвичайно людно!  Адже в наших друзів-радіоаматорів вже стало гарною традицією проводити регулярні зустрічі на восьмому поверсі. До того ж, саме сьогодні відбулося перше в цьому році засідання Запорізької КТК!

Приємно було бачити вихованців Ольги Меркулової (UY0QO) – активних членів колишньої колективної радіостанції UR4QZF. Бажаємо молодим радіоаматорам - Дмитру Лєвченку та Павлу Малюку скоріше з’явитися в ефірі та достойно представити Запоріжжя! Цікаво нам було поспілкуватися з одним з найстаріших радіоаматорів Запоріжжя – Володимиром Баркаром (UR4QB). Свого часу він був надзвичайно активний. Але Володимир Миколайович вже відновлює позивний та готується знову активізуватися на діапазонах! Успішно здав екзамен на третю категорію і 19-річний студент Запорізького університету Євген Рожик  з села Велика Знам’янка.

Детальніше...

Запрошення на XIII міжнародну конференцію "Проблеми телекомунікацій 2019"

Дорогі друзі, радіоаматори України!

Наші найщиріші Поздоровлення і побажання щасливого Нового 2019 року! Здоров'я, благополуччя Вам і Вашим сім'ям в новому році.

2018 рік був успішним для радіоаматорів радіотехнічного клубу "Політехнік" UT7UZA, КПІ ім. Ігоря Сікорського, клубу K - DX - CC, фірми RigExpert.

Враховуючи роль і великі заслуги радіоаматорів КПІ і України в розвитку систем зв'язку, радіотехніки, радіоелектроніки, керівництво КПІ ім. Ігоря Сікорського запросило нас взяти участь в XII міжнароднійою науково‑практичній конференції "Проблеми телекомунікацій 2018" яку проводив Інститут телекомунікацій і зв'язку (ІТС), виділивши для нас окрему секцію "Технічна творчість радіоконструкторів України". Радіоаматори України показали себе з найкращого боку! Прямо у залі засідань працювала спеціальна виставка "Розробки радіоконструкторів України" де наша чудова і численна команда представила унікальні, діючі розробки в "металі", продемонстровані керівництву КПІ, на чолі з головою оргкомітету конференції проректором КПІ, академіком Ільченком М.Ю. (UT5UME), і численним ученим, учасникам конференції з багатьох країн світу.

Детальніше...

Сумській ОО ТСОУ – 80 років!

28 січня «Сумська обласна організація ТСО України» відзначала 80-ти річчя!

ВП Ліги радіоаматорів України в Сумській області засвідчив свої вітання дружній організації у зв'язку зі знаменною датою.

Голова ВП ЛРУ Дворецький Ю.В (UT2AA) привітав великий колектив обласної організації ТСОУ та побажав нових досягнень у виконанні поставлених завдань, а всім членам організації міцного здоров'я, наснаги, миру, злагоди і благополуччям рідним і близьким.

На зборах присвячених ювілею були також оголошені підсумки відкритого чемпіонату ГО «Сумська ОО ТСО України» з радіозв'язку на коротких хвилях серед районних організацій та вручені медалі і дипломи переможцям змагань - спортсменам та представникам районних осередків ТСО.

Голова ВП ЛРУ в Сумській області Дворецький Ю.В. подякував керівнику ГО «Сумська ОО ТСО України» Лобушко Миколі Григоровичу за підтримку у справі розвитку радіоспорту та висловив надію на подальшу плідну співпрацю.

Інформація для членів ГО ЛРУ

20 січня 2019 року відбулося чергове засідання Ради ГО ЛРУ на якому було розглянуто наступні питання:

1. Вибори Голови Ради ГО ЛРУ.
2. Затвердження бюджету ГО ЛРУ на 2019 рік.
3. Про створення Відокремленого підрозділу ГО ЛРУ у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області .

В засіданні прийняли участь 14 членів Ради ГО ЛРУ.

На засіданні було прийнято рішення :

По першому питанню – Головою Ради ГО ЛРУ обрано Майбороду Сергія, UT5UGW

По другому питанню – затверджено бюджет ГО ЛРУ на 2019 рік

По третьому питанню – створити Відокремлений підрозділ ГО ЛРУ у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області.

1-й Віце-Президент ГО ЛРУ
Олександр Залізняк
UX7UU

Інформація для членів ГО ЛРУ

Члени ГО ЛРУ, які сплатили членські внески за 2019 рік, просимо перевірити наявність своїх данних в реєстрах відповідного відокремленого підрозділу, які розміщені на сайті в каталозі http://uarl.org.ua/index.php/struktura/spisok-chleniv-lru станом на 15.01.2019р.

У разі відсутності данних у реєстрі, просимо написати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або зателефонувати 067 40 60 601.

Штаб-квартира ГО ЛРУ