Лига радиолюбителей Украины

З Днем Незалежності України!

До відома радіоаматорів!

Вже кілька днів Український Державний Центр Радіочастот (УДЦР) відновив прийом звернень від громадян відносно продовження та отримання гармонізованого експлуатаційного документа аматорської радіостанції (дозволу).

На сайті УДЦР https://www.ucrf.gov.ua/services/amatorskij-radiozvyazok ви зможети знайти необхідну інформацію та зразки заяв.

Для тих в кого закінчились строки дії дозволів в період з 01.01.2022 і по тепер, повинні заповнити Додатки №№ 8 та 25. В кого раніше вказаної  дати, додатки №№ 8 та 9. Для отримання вперше гармонізованого експлуатаційного документа аматорської радіостанції – додатки №№ 8 та 9, плюс довідку про складання кваліфікаційного іспиту та копії особистих документів. Ця довідка потрібна і при підвищенні категорії.

Документи подаються через місцеві  КТК, або особисто радіоаматорами (при продовженні) в обласні філії УДЦР.  Нагадуємо, що радіоаматори Донецької області звертаються до Дніпропетровської філії УДЦР, а Луганської, до Харківської філії УДЦР. 

Передайте цю інформацію своїм друзям.

Завантажити зразки документів

Регламент аматорського радіозв’язку України

Регламент з'явився на сайті Верховної Ради з усіма додатками.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1106-23#Text

UR5FEO - 60

Вітаємо Заслуженого майстра спорту України Степанова Сергія Миколайовича із 60-річним ювілеєм. Бажаємо йому міцного здоров'я, сімейного благополуччя, надійних друзів та завжди чистого етеру.

Виконком ЛРУ

Коментар до Регламенту аматорського радіозв’язку України

Коментар до Регламенту аматорського радіозв’язку України, затвердженого Постановою НКЕК №173 від 10.05.2023р. зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 червня 2023 р. за N 1106/401:

Завантажити у форматі DOCX або PDF

Новації до Регламенту аматорського радіозв’язку України

Новація — продукт інтелектуальної діяльності людей, у будь-якій сфері людської діяльності, спрямований на підвищення її ефективності.

07.2023р

Як відомо з 01 січня 2022 року набрав чинності Закон України "Про електронні комунікації" в якому законодавець поклав обов’язок на НКЕК по розробці Регламенту аматорського радіозв’язку України. Саму НКЕК було створено в лютому 2022 року. На 02 листопада 2022 року НКЕК оприлюднила проект постанови "Про затвердження Регламенту аматорського радіозв’язку України " та згодом на вимогу радіоаматорської спільноти були призначені громадські слухання по пропозиціям та зауваженням до покращення документу.

Ми були запрошені як незалежні експерти до підготовки та опрацювання пропозицій по вдосконаленню Регламенту. Треба відмітити, що виділений час, трохи більше місяця - недостатній для опрацювання всього комплексу питань які виникали до редакції документу. До розгляду, в НКЕК, потрібно було готувати обгрунтовані пропозиції .

В звя’зку з цим було вирішено сконцентрувати основну увагу на питаннях що стосуються можливих варіантів експлуатації АРС . Регламент - це фактично документ можливостей . Кожен радіоаматор вибирає те що йому до вподоби. І настав час до внесення тих новацій якими користуються радіоаматори інших країн.

Паралельно з відпрацюванням формулювань були зібрані та опрацьовані регламенти багатьох країн з основним упором на країни Євросоюзу, а також опрацьовані документи Європейського бюро зв’язку ECO (рекомендації CEPT, комітету з електронних комунікацій, ECC) . Кожна пропозиція до змін проекту Регламенту підкріплювалась декількома посиланнями на регламенти інших країн .

Одночасно потрібно відмітити що НКЕК і УДЦР не могли володіти в повній мірі інформацією про ті специфічні варіанти експлуатації АРС які застосовуються радіоаматорами інших країн. В результаті дискусій під час громадських обговорень проекту Регламенту досягнуто консенсусу по більшості питань. Також НКЕК були виправлені технічні помилки виявлені нами в проекті Регламенту в процесі роботи.

Що стосується питань які не отримали вирішення в новій редакції Регламенту так це підвищення максимального рівня вихідної потужності на КХ та УКХ в тому числі для змагань, дозволу для роботи через геостаціонарний супутник Es'hail-2 (відхилено на час воєнного стану) та наших відчайдушних спроб дозволити радіоаматорам кваліфікації В (NOVICE) роботу SSB в верхній частині двадцятиметрового діапазону.

На заключення хочемо подякувати всім колегам в Україні та закордоном які приймали посильну участь в підготовці матеріалів, комунікації з НКЕК та УДЦР , а також тим які свідомо чи несвідомо показували хибні шляхи до вирішення проблем, але це вже тема іншої публікації. Окрема подяка працівникам НКЕК та УДЦР за набутий досвід на ниві нормотворчої діяльності та спілкування при внесенні змін до проекту Регламенту.

Наші коментарі по окремих пунктах Регламенту аматорського радіозв’язку України, затвердженого Постановою НКЕК No173 від 10.05.2023р.та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 червня 2023 р. за N 1106/401 приведені в додатку.

73! Олександр Ковач, UT7DX (US5D) та Віктор Гончарський US5WE (UW5W)

Про затвердження Регламенту аматорського радіозв'язку України

1. https://www.reestrnpa.gov.ua/REESTR/RNAweb.nsf/webPblOf01?OpenView&Start=1&Count=100&Expand=1.1.7#1.1.7

Офіційний вісник України

2023г , №63 (от 21.07.2023) , ст. 3627

Постанова від 10.05.2023 № 173, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку
Про затвердження Регламенту аматорського радіозв’язку України

2. Інформаційна картка

https://www.reestrnpa.gov.ua/REESTR/RNAweb.nsf/wpage/doc_card?OpenDocument&ID=A487507DDA77C011C22589E30029731D

( статус Регламента - Чинний)

3. Еталонна редакція Регламента

див. файл

З першим 75-річчям, Ігор - UT4WA!

Шановний Голово ЛКК!

Щиро вітаємо тебе з Ювілеєм.

Бажаємо міцного здоров"я, щастя, успіху.

Най все написане та задумане збувається!

 

Колеги радіоаматори

UT5CD - Анатолій Женжиров, SK

Анатолій Антонович Женжиров UT5CD відійшов у вічність... (25.01.1940 - 03.07.2023).

Людина великої душі, наставник і вихователь когорти радіоаматорів, конструктор апаратури зв'язку, експериментатор на ультракоротких хвилях, Майстер спорту СРСР... навколо нього гуртувалися ентузіасти радіо Жашківщини та навколишніх областей України...

https://uarl-uman.ml/?p=2124

Вічного йому польоту в ефірі...

ВП ГО ЛРУ в Черкаській області

Виконком ГО ЛРУ

UY5XE SILENT KEY

Пішла з життя людина-легенда - Чліянц Георгій Артемович – радіоаматор-короткохвильовик (позивний UY5XE, м.Львів), МС СРСР, суддя міжнародної категорії, людина, яка доклала багато зусиль для становлення Ліги радіоаматорів України, автор багатьох публікацій з техніки та історії радіо. Внесок Георгія у світовий радіоаматорський рух величезний!

Сумуємо та висловлюємо співчуття родичам та друзям померлого.

Вічного польоту в етері!

Виконком ЛРУ

TNX

Дякуємо іспанським короткохвильовикам за підтримку

EH3UKR  Spain
Digigrup-EA3 "Digigrup-EA3" Suport als radioaficionats d'Ucraïna
Special call to support our ukrainian friends
Catalunya
Spain
QSL: QSL only VIA ClubLog, QRZ.COM, EQSL HRDLog and LoTW no bureau.
Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ІНІЦІАТИВА ЛРУ

На початку квітня Ліга радіоаматорів України звернулася до Адміністрації зв'язку України з проханням вирішити проблемні питання, з якими зіткнулись радіоаматори України, що перебувають за кордоном, а саме з труднощами оформлення позивних сигналів у країнах перебування.

Основна проблема – це відсутність імплементації сертифікатів HAREC, отриманих  в Україні, у Європейському бюро зв’язку ECO (European Communication Office), що розташоване в Копенгагені (Данія).

4 травня 2023 року Адміністрація зв'язку України імплементувала в Європейському бюро зв’язку ECO відповідність іспитів HAREC рекомендаціям T/R 61-02 з наступним розміщенням статусу імплементації на веб-сайті ЕСО.

Дану інформацію можна переглянути на сайті:.

https://docdb.cept.org/implementation/926

Виконком ЛРУ

Дякуємо за підтримку! Разом ми сила.

18 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РАДІОАМАТОРА

18 квітня 1925 року в Парижі було засновано Міжнародний Союз Радіоаматорів (IARU) членами якої являються радіоаматорські організації більш ніж зі 150 країн світу.

Ліга радіоаматорів України (UARL) є членом даної організації з 5 квітня 1994 року.

В честь заснування IARU всі радіоаматори світу відзначають 18 квітня  Всесвітній День Радіоаматора ( World Amateur Radio Day).

ЛІГА РАДІОАМАТОРІВ УКРАЇНИ
щиро вітає радіоаматорів України
зі Всесвітнім  Днем Радіоаматора!

Виконком ГО ЛРУ

Корисна інформація

ІНІЦІАТИВА ЛРУ

На поточний момент значна кількість радіоаматорів України, що перебуває за кордоном, зіткнулися з труднощами оформлення позивних сигналів у країнах перебування. Основна проблема – це відсутність імплементації сертифікатів HAREC отриманих  в Україні у Європейському бюро зв’язку ECO (European Communication Office), що розташоване в Копенгагені (Данія).
З метою врегулювання цього питання керівництво ЛРУ звернулось з відповідною пропозицією до Адміністрації зв'язку України, щодо імплементування іспитів HAREC.
Чекаємо на розгляд та позитивне вирішення питання.

Виконком ЛРУ

UR5RU SK

1 квітня  на 74 році пішов з життя Василь Васильович Кияниця UR5RU, майстер спорту СРСР, суддя всесоюзної категорії, відмінник освіти УРСР, багаторічний директор Носівської станції юних техніків, керівник колективної радіостанції UR4RWW з якої вийшло багато відомих радіоспортсменів. Все своє життя він присвятив вихованню молоді, радіоаматорству, був  секретарем федерації радіоспорту УРСР, приймав активну участь в становленні Ліги радіоаматорів України.

Вічного йому польоту в етері, співчуття рідним і близьким.

Виконком ЛРУ.

Журнал "Радіоаматор" 1-2 номер за 2023 рік

Вийшов з друку журнал "Радіоаматор" 1-2 номер за 2023 рік.

Завантажити PDF

UR7VF SK

На сімдесят четвертому році життя помер Гриб Василь Андрійович UR7VF з м. Кропивницького. Майстер спорту Украіни, активний член кіровоградського відокремленого підрозділу ЛРУ, дуже чесна і порядна людина. Багато років виконував обов"язки казначея відокреленого підрозділу. Брав активну участь в підготовці і проведення очного Чемпіонату Украіни по радіозв'язку на УКХ в 2013 році, який проводився в м. Кропивницькому. Прихильник роботи на ультракоротких хвилях а також один із перших опанував цифрові види зв'язку в місті.

Щирі співчуття сину, Олегу UR5VLV, рідним, близьким та колегам по хобі.

Вічного йому польоту в ефірі.

ВП ГО ЛРУ у Кіровоградській області
Виконком ЛРУ

З НОВИМ 2023 РОКОМ!

ГО «Ліга радіоаматорів України» вітає з наступаючим 2023 роком!

Нехай він видасться переможним у всіх сенсах: для нашої України – над ворогом, для всіх людей – над тими стражданнями, які принесли окупанти на нашу землю.

Бажаємо, щоб рік новий дарував тільки позитивні емоції. Щоб всі ті добрі мрії й бажання втілились у життя.

Бажаємо щастя, міцного здоров’я та всіх земних благ!

 

Виконком ГО ЛРУ