Лига радиолюбителей Украины

TNX

Дякуємо іспанським короткохвильовикам за підтримку

EH3UKR  Spain
Digigrup-EA3 "Digigrup-EA3" Suport als radioaficionats d'Ucraïna
Special call to support our ukrainian friends
Catalunya
Spain
QSL: QSL only VIA ClubLog, QRZ.COM, EQSL HRDLog and LoTW no bureau.
Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ІНІЦІАТИВА ЛРУ

На початку квітня Ліга радіоаматорів України звернулася до Адміністрації зв'язку України з проханням вирішити проблемні питання, з якими зіткнулись радіоаматори України, що перебувають за кордоном, а саме з труднощами оформлення позивних сигналів у країнах перебування.

Основна проблема – це відсутність імплементації сертифікатів HAREC, отриманих  в Україні, у Європейському бюро зв’язку ECO (European Communication Office), що розташоване в Копенгагені (Данія).

4 травня 2023 року Адміністрація зв'язку України імплементувала в Європейському бюро зв’язку ECO відповідність іспитів HAREC рекомендаціям T/R 61-02 з наступним розміщенням статусу імплементації на веб-сайті ЕСО.

Дану інформацію можна переглянути на сайті:.

https://docdb.cept.org/implementation/926

Виконком ЛРУ

Дякуємо за підтримку! Разом ми сила.

18 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РАДІОАМАТОРА

18 квітня 1925 року в Парижі було засновано Міжнародний Союз Радіоаматорів (IARU) членами якої являються радіоаматорські організації більш ніж зі 150 країн світу.

Ліга радіоаматорів України (UARL) є членом даної організації з 5 квітня 1994 року.

В честь заснування IARU всі радіоаматори світу відзначають 18 квітня  Всесвітній День Радіоаматора ( World Amateur Radio Day).

ЛІГА РАДІОАМАТОРІВ УКРАЇНИ
щиро вітає радіоаматорів України
зі Всесвітнім  Днем Радіоаматора!

Виконком ГО ЛРУ

Корисна інформація

ІНІЦІАТИВА ЛРУ

На поточний момент значна кількість радіоаматорів України, що перебуває за кордоном, зіткнулися з труднощами оформлення позивних сигналів у країнах перебування. Основна проблема – це відсутність імплементації сертифікатів HAREC отриманих  в Україні у Європейському бюро зв’язку ECO (European Communication Office), що розташоване в Копенгагені (Данія).
З метою врегулювання цього питання керівництво ЛРУ звернулось з відповідною пропозицією до Адміністрації зв'язку України, щодо імплементування іспитів HAREC.
Чекаємо на розгляд та позитивне вирішення питання.

Виконком ЛРУ

UR5RU SK

1 квітня  на 74 році пішов з життя Василь Васильович Кияниця UR5RU, майстер спорту СРСР, суддя всесоюзної категорії, відмінник освіти УРСР, багаторічний директор Носівської станції юних техніків, керівник колективної радіостанції UR4RWW з якої вийшло багато відомих радіоспортсменів. Все своє життя він присвятив вихованню молоді, радіоаматорству, був  секретарем федерації радіоспорту УРСР, приймав активну участь в становленні Ліги радіоаматорів України.

Вічного йому польоту в етері, співчуття рідним і близьким.

Виконком ЛРУ.

Журнал "Радіоаматор" 1-2 номер за 2023 рік

Вийшов з друку журнал "Радіоаматор" 1-2 номер за 2023 рік.

Завантажити PDF

UR7VF SK

На сімдесят четвертому році життя помер Гриб Василь Андрійович UR7VF з м. Кропивницького. Майстер спорту Украіни, активний член кіровоградського відокремленого підрозділу ЛРУ, дуже чесна і порядна людина. Багато років виконував обов"язки казначея відокреленого підрозділу. Брав активну участь в підготовці і проведення очного Чемпіонату Украіни по радіозв'язку на УКХ в 2013 році, який проводився в м. Кропивницькому. Прихильник роботи на ультракоротких хвилях а також один із перших опанував цифрові види зв'язку в місті.

Щирі співчуття сину, Олегу UR5VLV, рідним, близьким та колегам по хобі.

Вічного йому польоту в ефірі.

ВП ГО ЛРУ у Кіровоградській області
Виконком ЛРУ

З НОВИМ 2023 РОКОМ!

ГО «Ліга радіоаматорів України» вітає з наступаючим 2023 роком!

Нехай він видасться переможним у всіх сенсах: для нашої України – над ворогом, для всіх людей – над тими стражданнями, які принесли окупанти на нашу землю.

Бажаємо, щоб рік новий дарував тільки позитивні емоції. Щоб всі ті добрі мрії й бажання втілились у життя.

Бажаємо щастя, міцного здоров’я та всіх земних благ!

 

Виконком ГО ЛРУ

UR5YCG - Валерій Дериторський, SK

На сімдесят п'ятому році життя (8.10.1948 - 29.12.2022) після тривалої хвороби помер Дереторський Валерій Васильович UR5YGC з села Бабин на Кельменеччині, Чернівецька область. В минулому колишній педагог, тренер шкільної команди зі спортивної радіопеленгації, працівник “Укртелекому”.

В ефірі з 1976 року. Перший позивний RB5YCU. Прихильник роботи на ультракоротких хвилях, неодноразовий призер змагань “Карпатські далі”.

Щирі співчуття сину, Ігорю Дереторському UT7YQ, рідним, близьким та колегам по хобі.

Вічного йому польоту в ефірі...

ВП ГО ЛРУ у Чернівецькій області
Виконком ЛРУ

95 лет - старейшему клубу Украины!

Сумские радиолюбители отмечают славную дату. Не так как обычно - активной работой в эфире специальными позывными. Юбилейным дипломом. Но, что тут  поделать война.

                               95 лет - старейшему клубу Украины!
Мы помним, как и кто начинал. Благодаря опубликованным  материалам и воспоминаниям.  По возможности поднимем  100 грамм  за наше радио!  За веру в нашу новую коллективную встречу и возобновление работы в эфире

А вам дорогие удачи, здоровья 73!

К поздравлению присоединяются:  UR5AB, UT2AA, UT7AW, UT4UO, UR3AC,UY5AR, UX4AA, UT8AS, UT5AD, ....
.................

Дорогие сумские радиолюбители. От имени мариупольских радиолюбителей поздравляю весь ваш коллектив со славным юбилеем. Скорейшего мира на землю нашей неньки-Украины, и процветания вашему клубу! Председатель радио клуба МАРРАД, Николай  UX8iX

!

UY5AX

UR8IN - S.K.

14 грудня, в одній із клінік Берліна, на 69-му році життя помер Сергій Поспєлов (UR8IN) – багаторічний модератор сайту «РАДОН». До цього він робив операцію у Сімферополі, де мешкає його син.

Вічного йому польоту в ефірі!

Виконком ЛРУ

UR7TV - Андрій Олійник, SK

До нас знову прийшла сумна звістка…

13 грудня на 62 році життя зупинилось битись серце керівника відокремленого підрозділу ЛРУ в Хмельницькій області  - радіоаматора Андрія Олійника, UR7TV.

Як і у більшості з нас, його радіоаматорський шлях почався зі шкільної парти і супроводжував  все його життя. Андрій був активним радіоаматором, хорошим організатором та  цікавим співрозмовником з тонким почуттям гумору. Радіоаматорський колектив області висловив йому довіру очолювати відокремлений підрозділ  ГО ЛРУ в Хмельницькій області. На своїй посаді Андрій докладав всіх зусиль для підтримки радіоаматорського руху у області, комунікації з радіоаматорами, відстоювання їх інтересів в державних органах, підтримував діяльність дитячих р/станцій, допомагав в оформлені спортивних розрядів та організації роботи QSL бюро області, постійно приймав активну участь у конференціях  ЛРУ.      

Він запам’ятався, як невтомний організатор та душа радіоаматорського колективу області.

Ми дякуємо  за його вклад  в розвиток радіоспорту в Україні.

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття його родині.

ВП ГО ЛРУ у Хмельницькій області

Виконком ЛРУ

Загальні збори Львівського Клубу Короткохвильовиків

Відбулися чергові загальні збори ГО ЛКК.На зборах було присутніх 53 людини.

Зі звітною доповіддю про роботу Ради ГО ЛКК з 17.10.2021 по 05.11.2022 року виступиа Голова ГО ЛКК Ігор Кіщук (UT4WA).

Збори визнали роботу Ради за звітний період задовільною, прийняли до відома акт ревкомісії ЛКК та затвердили суму щорічних внесків до ЛКК як і попереднього року - 100 гривень.

На зборах за дорученням виконкому ЛРУ та міністерства молоді та спорту України Ігор Кіщук вручив Нагороди переможцям та призерам Чемпіонату України на КХ 2022 року Остапу Гірняку UR7WAT , Володимиру Гордієнку UZ1WW та Юрію Радзіховському US5WDP.

Окрім того дипломами ГО ЛКК за активну роботу в ЛКК нагороджено Володимира Агеєва UR5WCW (диплом № 1) та Валерія Іванчука US0WJ (диплом № 2).

Згідно вимог, Збори проводилися у приміщенні, що обладнане бомбосховищем та усі присутні мали при собі добовий запас питного та харчів.

Інформаційне повідомлення для радіоаматорів

Виконком ГО ЛРУ  повідомляє, що  ставку членського внеску на 2023 рік залишено у розмірі 150,00 грн.

Для користувачів QSL-бюро не членів ГО ЛРУ, ставка обслуговування на 2023 рік становить 150,00 грн з отриманням QSL карток через відокремлені підрозділи ГО ЛРУ.

За отримання QSL карток  індивідуально – додатково сплачується 75,00 грн.

Платіжні реквізити:

Отримувач - ГО ЛРУ, код ЄДРПОУ 14361078

1. р/р UA673226690000026007300744813 в ГУ по м.Києву та області АТ "Ощадбанк",

2. р/р UA263052990000026008045013284 в РЦ ПАТ КБ «Приватбанк»

Обов'язково вказувати П.І.Б., позивний та призначення платежу (членський внесок за 2023 рік, плата за пересилання карток, спонсорська допомога, тощо)

Нагадуємо, що строк сплати членських внесків на 2023 рік до 31 грудня 2022р.

Виконком ГО ЛРУ

Вітаємо!

Вічна пам'ять Героям!

18 вересня на Буковині в селі Великий Кучурів провели в останню дорогу майстер-сержанта Сергія УКРАЇНЦЯ, воїна військової частини А2802. Загинув один з найкращих синів, які поклали життя за свободу та незалежність України. Сергій 1977 року народження, вихованець Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. З 1991 до 1995 року був одним з найактивніших операторів колективної радіостанції UB4YWY – UT4YWA, керівник гуртка Ванзяк Володимир Васильович, US0YA.

Сергій УКРАЇНЕЦЬ став професійним військовим. В Маріуполі виводив з під обстрілів групи цивільних з Азовсталі. Поховання воїна стало можливим в результаті аналізу ДНК... Щирі співчуття рідним і близьким. У цей важкий для  України час схиляємо голови в глибокій скорботі.

Вічна пам’ять та слава Герою!

Керівник ВП ГО ЛРУ
В Чернівецькій області
Володимир Ванзяк,  US0YA

Північна Ірландія: Ми з Україною