Лига радиолюбителей Украины

З НОВИМ 2023 РОКОМ!

ГО «Ліга радіоаматорів України» вітає з наступаючим 2023 роком!

Нехай він видасться переможним у всіх сенсах: для нашої України – над ворогом, для всіх людей – над тими стражданнями, які принесли окупанти на нашу землю.

Бажаємо, щоб рік новий дарував тільки позитивні емоції. Щоб всі ті добрі мрії й бажання втілились у життя.

Бажаємо щастя, міцного здоров’я та всіх земних благ!

 

Виконком ГО ЛРУ

UR5YCG - Валерій Дериторський, SK

На сімдесят п'ятому році життя (8.10.1948 - 29.12.2022) після тривалої хвороби помер Дереторський Валерій Васильович UR5YGC з села Бабин на Кельменеччині, Чернівецька область. В минулому колишній педагог, тренер шкільної команди зі спортивної радіопеленгації, працівник “Укртелекому”.

В ефірі з 1976 року. Перший позивний RB5YCU. Прихильник роботи на ультракоротких хвилях, неодноразовий призер змагань “Карпатські далі”.

Щирі співчуття сину, Ігорю Дереторському UT7YQ, рідним, близьким та колегам по хобі.

Вічного йому польоту в ефірі...

ВП ГО ЛРУ у Чернівецькій області
Виконком ЛРУ

95 лет - старейшему клубу Украины!

Сумские радиолюбители отмечают славную дату. Не так как обычно - активной работой в эфире специальными позывными. Юбилейным дипломом. Но, что тут  поделать война.

                               95 лет - старейшему клубу Украины!
Мы помним, как и кто начинал. Благодаря опубликованным  материалам и воспоминаниям.  По возможности поднимем  100 грамм  за наше радио!  За веру в нашу новую коллективную встречу и возобновление работы в эфире

А вам дорогие удачи, здоровья 73!

К поздравлению присоединяются:  UR5AB, UT2AA, UT7AW, UT4UO, UR3AC,UY5AR, UX4AA, UT8AS, UT5AD, ....
.................

Дорогие сумские радиолюбители. От имени мариупольских радиолюбителей поздравляю весь ваш коллектив со славным юбилеем. Скорейшего мира на землю нашей неньки-Украины, и процветания вашему клубу! Председатель радио клуба МАРРАД, Николай  UX8iX

!

UY5AX

UR8IN - S.K.

14 грудня, в одній із клінік Берліна, на 69-му році життя помер Сергій Поспєлов (UR8IN) – багаторічний модератор сайту «РАДОН». До цього він робив операцію у Сімферополі, де мешкає його син.

Вічного йому польоту в ефірі!

Виконком ЛРУ

UR7TV - Андрій Олійник, SK

До нас знову прийшла сумна звістка…

13 грудня на 62 році життя зупинилось битись серце керівника відокремленого підрозділу ЛРУ в Хмельницькій області  - радіоаматора Андрія Олійника, UR7TV.

Як і у більшості з нас, його радіоаматорський шлях почався зі шкільної парти і супроводжував  все його життя. Андрій був активним радіоаматором, хорошим організатором та  цікавим співрозмовником з тонким почуттям гумору. Радіоаматорський колектив області висловив йому довіру очолювати відокремлений підрозділ  ГО ЛРУ в Хмельницькій області. На своїй посаді Андрій докладав всіх зусиль для підтримки радіоаматорського руху у області, комунікації з радіоаматорами, відстоювання їх інтересів в державних органах, підтримував діяльність дитячих р/станцій, допомагав в оформлені спортивних розрядів та організації роботи QSL бюро області, постійно приймав активну участь у конференціях  ЛРУ.      

Він запам’ятався, як невтомний організатор та душа радіоаматорського колективу області.

Ми дякуємо  за його вклад  в розвиток радіоспорту в Україні.

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття його родині.

ВП ГО ЛРУ у Хмельницькій області

Виконком ЛРУ

Загальні збори Львівського Клубу Короткохвильовиків

Відбулися чергові загальні збори ГО ЛКК.На зборах було присутніх 53 людини.

Зі звітною доповіддю про роботу Ради ГО ЛКК з 17.10.2021 по 05.11.2022 року виступиа Голова ГО ЛКК Ігор Кіщук (UT4WA).

Збори визнали роботу Ради за звітний період задовільною, прийняли до відома акт ревкомісії ЛКК та затвердили суму щорічних внесків до ЛКК як і попереднього року - 100 гривень.

На зборах за дорученням виконкому ЛРУ та міністерства молоді та спорту України Ігор Кіщук вручив Нагороди переможцям та призерам Чемпіонату України на КХ 2022 року Остапу Гірняку UR7WAT , Володимиру Гордієнку UZ1WW та Юрію Радзіховському US5WDP.

Окрім того дипломами ГО ЛКК за активну роботу в ЛКК нагороджено Володимира Агеєва UR5WCW (диплом № 1) та Валерія Іванчука US0WJ (диплом № 2).

Згідно вимог, Збори проводилися у приміщенні, що обладнане бомбосховищем та усі присутні мали при собі добовий запас питного та харчів.

Інформаційне повідомлення для радіоаматорів

Виконком ГО ЛРУ  повідомляє, що  ставку членського внеску на 2023 рік залишено у розмірі 150,00 грн.

Для користувачів QSL-бюро не членів ГО ЛРУ, ставка обслуговування на 2023 рік становить 150,00 грн з отриманням QSL карток через відокремлені підрозділи ГО ЛРУ.

За отримання QSL карток  індивідуально – додатково сплачується 75,00 грн.

Платіжні реквізити:

Отримувач - ГО ЛРУ, код ЄДРПОУ 14361078

1. р/р UA673226690000026007300744813 в ГУ по м.Києву та області АТ "Ощадбанк",

2. р/р UA263052990000026008045013284 в РЦ ПАТ КБ «Приватбанк»

Обов'язково вказувати П.І.Б., позивний та призначення платежу (членський внесок за 2023 рік, плата за пересилання карток, спонсорська допомога, тощо)

Нагадуємо, що строк сплати членських внесків на 2023 рік до 31 грудня 2022р.

Виконком ГО ЛРУ

Вітаємо!

Вічна пам'ять Героям!

18 вересня на Буковині в селі Великий Кучурів провели в останню дорогу майстер-сержанта Сергія УКРАЇНЦЯ, воїна військової частини А2802. Загинув один з найкращих синів, які поклали життя за свободу та незалежність України. Сергій 1977 року народження, вихованець Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. З 1991 до 1995 року був одним з найактивніших операторів колективної радіостанції UB4YWY – UT4YWA, керівник гуртка Ванзяк Володимир Васильович, US0YA.

Сергій УКРАЇНЕЦЬ став професійним військовим. В Маріуполі виводив з під обстрілів групи цивільних з Азовсталі. Поховання воїна стало можливим в результаті аналізу ДНК... Щирі співчуття рідним і близьким. У цей важкий для  України час схиляємо голови в глибокій скорботі.

Вічна пам’ять та слава Герою!

Керівник ВП ГО ЛРУ
В Чернівецькій області
Володимир Ванзяк,  US0YA

Північна Ірландія: Ми з Україною

З Днем Незалежності України!

Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.
 
З Днем Незалежності України!
 
Виконком ЛРУ
 

ВСІ РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО

Шановні колеги,

Інформуємо, що за сприяння керівництва ЛРУ на волонтерських засадах надається безкоштовна допомога підрозділам Збройних сил України, СБУ, ДСНС.

До першої частини допомоги увійшли 88 портативних та мобільних радіостанцій Motorola та Vertex-Standard. Радіостанції були надані однією із служб Франції та після ввезення на територію України передані представникам ДСНС. Зважаючи на дуже важку на той час ситуацію, пов’язану із постійними обстрілами та руйнуваннями, терміново передана в Головне управління ДСНС в Харківській області, що дозволило краще координувати роботи служби під час проведення рятувальних робіт і організації евакуації мешканців міста.

Ми будемо інформувати вас щодо допомоги, яка вже надана та знаходиться в ЗСУ.

На фото: Момент отримання представником ДСНС засобів зв’язку.

UT5UGW – Сергій Майборода SK

До нас знову прийшла сумна звістка…

9 серпня на 62 році життя зупинилось битись серце Голови Ради ЛРУ, майстра спорту України - радіоаматора Сергія Майбороди, UT5UGW.

Вся його життєва доля була тісно пов’язана з радіоспортом та радіоаматорським рухом в Україні. Прекрасний організатор спортивних змагань. Більше 40 років своєї діяльності присвятив організації, підтримці та проведені спортивних заходів з різних видів радіоспорту як спортсмен та суддя національної категорії, постійний суддя Кубків та Чемпіонатів України.

Сергій був організатором та головним суддєю очного Кубку України на призи ТСОУ, який щорічно в кінці лютого проводився в м. Воловець і об’єднував на змаганнях найкращих українських спортсменів. Працюючи в ТСОУ активно підтримував національну збірну України зі спортивної радіопеленгації.

Він запам’ятався, як велика життєрадісна людина, невтомний організатор та душа радіоаматорського колективу.

Для нас це велика втрата. Ми виражаємо йому велику подяку за значний внесок в розвиток радіоспорту в Україні.

Висловлюємо свої співчуття сестрі Наталії Гай та його родині зі щирою скорботою та пам’яттю.

Прощання відбудеться в п’ятницю 12 серпня о 12.00 біля будинку ЦК ТСО України (метро Шулявська).

Виконком ЛРУ

50 MHz in Ukraine

Xорошее известие - диапазон 50 МГц у нас расширен
50—52 Аматорська 5.166А 5.166В 5.166С 5.166D 5.166E 5.169 5.169А 5.169В 5.162А 5.164 5.165
50—52]Аматорська[/B] У027 У031 У093 У096 ЗК

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-postanov-kabinetu-ministriv-ukrainy-vid-15-hrudnia-2005-r-1208-i-vid-9-chervnia-2006-r-815-i150722-801?fbclid=IwAR0e4IIWV6iERi5Uj8sJ_mbD4-6WRxdVxA-oeF8EqUzINOTBnhmgiqluhWI&fs=e&s=cl

Остается дождаться официальной отмены запрета на работу любительских радиостанций.

73, Victor Goncharsky US5WE/K1WE (UW5W in VHF contests), P.E.
UARL Technical and VHF Committies
DXCC Honor Roll #1 (Mixed, Phone) 10BDXCC (160-6m), 10BWAZ(160-6m)
ARRL field checker.

русский мир пришел в мой дом (відео UT2UW)

Certificates of Appreciation

Фред Деннин WW4LL, Пабло Гарсия EA4TX и Ричард Рилей 9A1TT награждены памятными плакетками Лиги Радиоаматоров Украины UARL и Фонда Международной Радиолюбительской Службы FAIRS за безвозмездную помощь в организации работы в эфире радиолюбителям Украины с радиолюбительских радиостанций систем BeLoud и RHR в Испании, США и Хорватии.

Remote from the USA

Информация для желающих поработать ремоутом с территории США, с использованием технологий RHR, BeLoud или личных конактов во время военного положения, когда работа любительских станций с территории Украины на передачу запрещена.

Согласно информации начальника отдела радиоспорта ARRL Барта Янке W9JJ, в соответствии с регламентом Федеральной Комисии Связи США, работа ремоутом с территории США разрешена только лицам имеющим американские радиолюбительские лицензии.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

When operating from outside the US or Posessions, FCC only permits operations of Remote Stations by US FCC-license amateurs.

If one posesses a US FCC license, only then can he operate from outside the USA a remote station that is located in the USA or Posessions.

Dave Sumner wrote about this in 2015 at http://www.arrl.org/files/file/QST/This%20Month%20in%20QST/April2015/APRIL%20%20EDITORIAL.pdf as well.                                                               –----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------–  

Положения СЕРТ на такую работу не распространяются, но действительны, если иностранный радиолюбитель физически находится на территории США.

B середине 90-х Foundation for Amateur International Service https://fairs.org  силами добровольных экзаменаторов VEC ARRL проводил несколько экзаменационных сессий в СНГ и, в том числе, во Львове и Киеве по приему экзаменов на американские позывные, где все желающие могли сдать экзамен и получить позывной. Многие такой возможностью воспользовались.

Проверить состояние своего американского позывного можно на сайте QRZ.com (details → View FCC Record) или на сайте FCC https://wireless2.fcc.gov/UlsApp/UlsSearch/searchAmateur.jsp и, при необходимости, его продлить или восстановить https://www.fcc.gov/common-amateur-filing-task-renewing-license

Если американский позывной действущий, то можно работать ремоутом этим позывным или, например, W1/UR0XXX.

WAZ

Информация для интересующихся.
Как многим из вас известно, в CQ сменился дипломный менеджер WAZ.
Им стал Хосе Кастильо N4BAA, который принялся разгребать завалы с задолженностью по отправке бумажных дипломов, не связываясь более с "художником двухлетней давности".
Похоже, подписанные бланки и круглые наклейки теперь у него, а номер и имя/позывной он впечатывает сам.
Кто не получил уже оплаченный и "зависший" WAZ с выданным номером, обращайтесь к Хосе.


73, Victor Goncharsky US5WE/K1WE (UW5W in VHF contests), P.E.
UARL Technical and VHF Committies
DXCC Honor Roll #1 (Mixed, Phone) 10BDXCC (160-6m), 10BWAZ(160-6m)
ARRL field checker.

UR4UAP SK

Пришло печальное известие – 5 июня не стало модератора сайта радиоклуба «Дельта» - Вячеслава Косенко (UR4UAP, 1958 г.р.).

Вячеслав начал заниматься КВ  в 1978 г., под руководством родного брата Сергея. В 1996 г. получил позывной и стал членом радиоклуба «Дельта».

Будучи грамотным специалистом в IT-технологии, он создал и стал модератором сайта радиоклуба.

Благодаря его деятельности, сайт  стали регулярно посещать несколько тысяч русско-язычных коротковолновиков из 20 стран мира и он вошел в ТОР  радиолюбительских сайтов.

Вячеслав строил большие планы. Например, обсуждал идею издания «Энциклопедии коротковолновика». Не сложилось…  

Вечного ему полёта в эфире!

Георгий (UY5XE)