Лига радиолюбителей Украины

Спорт

Успіхи юнацької національної збірної з ARDF на Чемпіонаті світу у Румунії

Страшні часи наразі переживає вся країна. Потерпає і наш спорт, спортивна радіопеленгація. Окуповані та заміновані території, заборона тренувань в лісах та парках. І як результат, не було проведено жодного чемпіонату України. Ось  з такими реаліями ми підійшли до  чемпіонату світу серед юнаків. Дякуючи нашим друзям, румунам, ми змогли провести відбіркові старти та сформувати збірну команду юнаків для подальшої участі в чемпіонаті світу, що відбувся 29.06-03.07.2022р. в Тиргу –Жіу, Румунія . І наші юні спортсмени не підвели, гідно відстояли честь країни. Загалом вибороли 7 золотих,  9 срібних та 4 бронзових медалей. В особистому заліку на найвищу сходинку п’єдесталу піднімалися в вправі спринт Данило Новак (Ч14) з Волині та Ірина Полубенцева (Ж14)  з Донеччини, на класичних дистанціях Єгор Редька (Ч16) з м. Суми, д.145 МГЦ та Іван Синявський з м. Нетішин, що на Хмельниччині, д.3,5 МГц.  Два срібла на класичних дистанціях має Ірина Полубенцева, (Ж14).  Єрофеєв Гліб (Ч14) з м.Київ та Синявський Іван вибороли срібло на класиці 145 МГц.

Бронзовими медалями поповнили свою медальну скарбничку Павло Стаценко (Ч16), спринт та класика 3,5 МГц та Анна Деремед (Ж16), класичні дистанції 145 та 3,5 МГц. з міста Києва.

В командних заліках найвищі досягнення в старших хлопців (Ч16). Вони мають два золота. Юнаки категорії Ч14 - золото та срібло, а дівчата обох категорій по дві срібних медалі.

В загальнокомандному заліку команда нашої країни посіла друге місце, пропустили вперед команду Чехії. Румуни – треті. Загалом на змагання було 73 учасники з 10 країн світу.

Велика подяка тренерам, Долинському Анатолія (Луцьк), Іваньку Олексію (Донецька обл), Редьці Максиму та Щербаню Сергію з Сумщині, Людмилі Панчук з м.Нетішин Хмельницької області, Братчуку Сергію, Велікановим Надії та Миколі з міста Київ, Зеленському Сергію з Вінниці за якісну підготовку спортсменів.

ARDF комітет ЛРУ

Три останні фото: Стаценко Павло, Полубенцева Ірина, Синявський Іван

Отменен IARU HF World Championship 2022

Команда чешских радиолюбителей OL2HQ приняла решение отменить участие в IARU HF Чемпионат мира 2022 год.

Мы отказываемся участвовать в конкурсе без коллег из Украины и делать  QSO со станциями агрессора.

Надеясь на мир, мы встретимся снова в июле следующего  2023 года!

Карел OK1CF CRC HF менеджер

 

Czech contest team OL2HQ has decided to cancel its participation in IARU HF World Chamionship 2022.

We refuse to take part in competition without our colleagues from Ukraine

and make a QSO with aggressor stations at the same time.

Hoping for peace, we will meet again in August (???) next year in 2023!

Karel OK1CF CRC HF Manager

ВІЙНА ВІЙНОЮ-ЖИТТЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Ось і пролунав останній дзвоник для випускників  ЛЗОСШ-1, членів гуртка Юні оператори аматорської служби радіозв'язку України КЗ ЛОР ЛОЦ НТТУМ Анни Повідайко та Юрія Кокотайла членів команди UR4WZZ. За 5 років занять Анна та Юрко стали численними призерами та переможцями всеукраїнських змагань учнівської молоді з діозв'язку на коротких хвилях, а в 2019 році Анна-UR2WAA виборола чемпіонський титул серед жінок  у чемпіонаті України серед дорослих.                                        

В останніх всеукраїнських змаганнях  22 січня 2022 року КУБОК ЛЕВА Анна,Юрко та 9-класниця Соломія Дика посіли 2-е місце у своїй  категорії, пропустивши вперед команду з Ізмаїла UX6FZZ, яку тренує заслужений майстер спорту України Микола Лаврека (UX0FF).                          

У цьогорічному чемпіонаті України серед дорослих Анна, Юрій та Соломія зайнявши 5-Е з 17 команд  виконали  норматив найвищого  спортивного розряду - КМСУ. з чим їх і вітаємо!

Ігор UT4WA

Конкурсний комітет "Slovenia Contest Club" скасував змагання "European HF Chempionship", які мали відбутися 06 серпня 2022 року

Українські радіоаматори!

Конкурсний комітет "Slovenia Contest Club" скасував змагання "European HF Chempionship", які мали відбутися 06 серпня 2022 року.

Дослівно:

"Конкурсний комітет "SCC" ухвалив рішення про скасування "EUHFC 2022" через поточну ситуацію в Європі, пов’язану з війною в Україні. Ми не бачимо сенсу боротися за звання чемпіона Європи без присутності наших друзів з UR та без активності в змаганнях  з усіх інших країн EU. Сподіваючись на мир, ми знову зустрінемося в серпні наступного року на "EUHFC 2023"!".

Більш детальну інформацію Ви можете прочитати за посиланнями:

https://euhf.s5cc.eu/

https://www.facebook.com/SloveniaContestClub

Хочеться подякувати словенським радіоаматорам за солідарність із українцями.

Рішення безумовно не просте, але безпрецедентне за рівнем підтримки і розумінням місця і значення українського радіоспорту в системі цінностей цивілізованих країн.

Все буде Україна!

73! Петро UW3WF

EUHFC 2022 Canceled

Чемпионат Европы EUHFC  до окончания войны в Украине приостановлен!

Словенцы молодцы пошли даже дальше чем все остальные, включая ARRL!

  

 Всем мирного неба! 73! de UX0FF
EUHFC 2022 CANCELED!
SCC Contest Committee has decided to cancel EUHFC 2022 due to the current situation in Europe related to the war in Ukraine. We do not see the point in competing for the title of European Champion without the presence of our UR friends and without contest activity from all other EU countries.
It was a difficult decision, who would have thought that we will ever need to even discuss these things, but we don’t want to further separate amateur radio friends and hope for a better tomorrow.
Hoping for peace, we will meet again in August next year in EUHFC 2023!
Stay tuned & 73
EUHFC Contest Committee
Полная версия на их сайте.
https://s5cc.eu/2022/06/21/euhfc-2022-canceled/

Україна продовжує перемагати по всіх фронтах! Дві медалі Кубку Європи з радіоспорту виборов Данило Дворніков з міста Лиман

6-8 травня в польському місті Замосць відбувся Кубок Європи з радіоспорту, що зібрав 70 учасників різних вікових категорій.

Донецьку область і Україну на турнірі гідно представив майстер спорту Данило Дворніков – вихованець спортивного клубу "Fox" міста Лиман та ОДЮСШ для дітей.

На змаганнях зі спортивної радіопеленгації він здобув золоту і срібну медалі.

Тренером Данила є заслужений майстер спорту України з радіоспорту Олексій Іванько.

Вітаємо з перемогою!

Восточный Вариант

Suspending of Baltic Contest 2022

Шановні друзі,

Президент Федерації Радіоспорту Литви (LRSF) Rolandas Zakelis, LY5AA, надіслав на адресу ЛРУ виписку з протоколу засідання щодо обговорення питання про проведення в цьому році змагань Baltic Contest 2022.

Враховуючи проведення військових дій в Україні та неможливість участі українських радіоаматорів, більшістю голосів учасників засідання, проведення змагань в цьому році було призупинено.

Офіційне рішення було підписане Міністром освіти і спорту Литви J. Šiugždinienė.

Копію відповідного рішення наведено нижче.

Дякуємо нашим друзям за підтримку !

Рада ЛРУ

Statement from LRSF Council meeting

16-річний львів‘янин переміг на чемпіонаті України з радіоспорту

На фото: Остап Гірняк UR7WAT та Володимир Гордієнко UZ1WW

Впродовж січня пройшов чемпіонат України з радіоспорту «на місцях» – спортсмени змагались онлайн зі зручних для себе просторів. Змагання відбулись у три тури: телефонний радіозв’язок, телеграфний радіозв’язок (азбука Морзе) та цифровий радіозв’язок (комп’ютерний).

Сенсацією став виступ 16-річного львів'янина Остапа Гірняка, який у радіозв'язку на коротких хвилях з телефону провів за 4 години 272 радіозв'язки, випередив 49 значно титулованіших снайперів ефіру і заслужено став чемпіоном України.

Вчергове підтвердив свій рівень майстра спорту міжнародного класу ветеран українського радіоспорту Володимир Гордієнко, який став бронзовим призером чемпіонату України серед радіотелеграфістів.

Успішно виступила і юніорська команда області у складі Юрія Кокотайла, Анни Повідайко та Соломії Дикої, які посіли загальному заліку п’яте місце та виконали норматив кандидатів у майстри спорту України.

Управління молоді та спорту Львівської ОДА

Переможці радіомарафону присвяченого 30 річчю ЛРУ

З 20 серпня по 31 грудня 2021 року проходив радіоаматорський марафон «30 років ЛРУ», що проводився Громадською організацією Ліга Радіоаматорів України у зв’язку з відзначенням 30 річниці Незалежності України та 30 річчя ГО Ліги Радіоаматорів України.

В ньому приймали участь меморіальні станції EM30UARL, EM30LRU, EM30AUARL, EM30BUARL, EM30CUARL, EM30DUARL, EM30EUARL, EM30FUARL, EM30GUARL, EM30HUARL, EM30IUARL, EM30KUARL, EM30LUARL, EM30MUARL, EM30NUARL, EM30PUARL, EM30QUARL, EM30RUARL, EM30SUARL, EM30TUARL, EM30VUARL, EM30WUARL, EM30XUARL, EM30YUARL, EM30ZUARL.

В рамках радіомарафону учасники змогли виконати та отримати ювілейні дипломи UARL-30 GOLD, UARL-30 SILVER, UARL-30 BRONZE.

ПІДСУМКИ РАДІОМАРАФОНУ

В радіомарафоні прийняли участь 25 ювілейних СПС та 27 індивідуальних позивних із 13 областей України. Роботу ювілейних станцій забезпечували 92 оператори, які провели більше ніж 100000 QSO.

Переможці в категорії ювілейні станції :

1 місце – команда EM30EUARL з 17300 очками

оператори : UT5ECZ, UR5EPG, UR5ETN, UR6EA, UR6QV, UR7EU, US1EX, US3EO, US4EX, US5EFU, US5EOI

2 місце – команда EM30ZUARL з 11842 очками

оператори : UY2ZZ, UR5ZGY, UR7ZO, US5ZAY, US5ZFT, UW5ZM, UX9ZA, UY2ZA

3 місце - команда EM30KUARL з 11397 очками

оператори : UW5KW, UT5EL, UX0KR

Команди будуть нагороджені пам’ятними кубками.

Всі оператори нагороджуються дипломом UARL-30 GOLD.

Переможці в категорії Один оператор - індивідуальний позивний (вікова категорія більше 21 р.) :

1 місце - UR8GM Олександр Соболєв

2 місце - UT2QQ Владислав Гейжа

3 місце – UT7KF Олександр Шинкаренко

Переможці будуть нагороджені пам’ятними кубками та почесними грамотами.

В інших категоріях переможці не визначались, менше 5 учасників у підгрупі.

В ювілейній дипломній програмі UARL-30 прийняли участь 185 учасників з 40 країн світу,

видано та надіслано 412 дипломів.

 

 
Country
BRONZE
SILVER
GOLD
1
4O
1
1
0
2
4Z
1
1
1
3
9A
2
2
0
4
BY
2
2
2
5
CT
2
2
0
6
DL
40
35
15
7
EA
9
7
3
8
EA8
1
1
1
9
EI
1
0
0
10
ES
1
1
0
11
F
4
3
1
12
G
4
4
0
13
GI
1
1
0
14
GW
1
1
0
15
HA
1
0
0
16
HB9
1
1
0
17
HL
1
1
1
18
I
3
3
1
19
JA
6
5
5
20
LY
1
0
0
21
LZ
2
1
1
22
OE
2
1
0
23
OH
3
1
1
24
OK
6
6
3
25
OM
6
4
2
26
ON
2
1
0
27
OZ
1
1
0
28
PA
4
4
3
29
RA1
6
6
3
30
RA0
3
2
1
31
S5
1
1
1
32
SM
1
0
0
33
SP
17
13
8
34
SV
4
4
1
35
UN
3
3
3
36
UR
27
21
13
37
VE
2
2
2
38
YL
4
3
1
39
YO
3
2
2
40
YU
5
3
2
 
TOTAL
185
150
77

 

Виконком ГО ЛРУ

05.02.2022р.

 

Запрошення на очний Кубок ГО «ТСО України» з радіозв’язку на коротких хвилях телеграфом в м. Воловець Закарпатської області

Згідно з календарним планом спортивних заходів ГО «ТСО України» на 2022 рік з 25 по 28 лютого 2022 року в м. Воловець Закарпатської області, буде проведено очний Кубок ГО «ТСО України» з радіозв’язку на коротких хвилях телеграфом.

Для Участі в змаганнях запрошується команда Вашої області в складі:
- спортсменів - 3;
- тренер-керівник - 1.

Кількість спортсменів в особистому заліку - не обмежена.

Прибуття в м. Воловець 25 лютого 2022 року за адресою вул. 8 березня No 9

Витрати на одного спортсмена в день становлять: проживання 200 грн., харчування 150 грн.

25 лютого - заїзд учасників змагань, мандатна комісія, розміщення спортсменів;
26 лютого - змагання на діапазоні 21 МГц;
27 лютого - змагання на діапазоні 28 МГц;
28 лютого - нагородження спортсменів, від’їзд учасників змагань.

Спортсмени прибувають на змагання зі своєю апаратурою, згідно Положення про очні чемпіонати України з радіозв’язку на КХ. Нагрузки 50 Ом (замість антен) видає суддівська колегія. В кожній команді необхідно мати ноутбук для підготовки звітів про змагання.

Завантажити запрошення

Результати RTTY туру Чемпіонату України з радіозв'язку на КХ 2022

Підсумковий протокол результатів Чемпіонату України з цифрового радіозв'язку на коротких хвилях 2022р.
http://chu.cc.ua/files/Protokol_RTTY2022.pdf
Строк прийняття ГСК до розгляду можливих протестів  - до 10 лютого 2022р.
Електронна адреса ГСК  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГСК 

Інформація для учасників радіомарафона присвяченого 30 річчю ЛРУ

З 20 серпня по 31 грудня 2021 року проходив радіоаматорський марафон «30 років ЛРУ», що проводився Громадською організацією Ліга Радіоаматорів України у зв’язку з відзначенням 30 річниці Незалежності України та 30 річчя ГО Ліги Радіоаматорів України.

Учасники радіоаматорського марафону, в період вказаний вище, проводили QSO з ювілейними станціями EM30UARL, EM30LRU, EM30AUARL, EM30BUARL, EM30CUARL, EM30DUARL, EM30EUARL, EM30FUARL, EM30GUARL, EM30HUARL, EM30IUARL, EM30KUARL, EM30LUARL, EM30MUARL, EM30NUARL, EM30PUARL, EM30QUARL, EM30RUARL, EM30SUARL, EM30TUARL, EM30VUARL, EM30WUARL, EM30XUARL, EM30YUARL, EM30ZUARL.

За 1 QSO з даними станціями нараховувалося 1 очко. Повторні QSO допускалися не залежно від виду випромінювання та діапазону.

Прийшов час визначати переможців!

Переможці будуть визначатись у наступних залікових групах:

1. Один оператор - індивідуальний позивний ( вікова категорія більше 21 р.);

2. Один оператор - індивідуальний позивний ( вікова категорія до 21 р.);

3. Багато операторів – колективні радіостанції

4. Багато операторів - дитячі колективні радіостанції

5. Ювілейні станції - EM30UARL,EM30LRU, EM30*UARL

Нагородження переможців:

Переможці в залікових групах 1-4 визначаються за найбільшою кількістю набраних очок з СПС на умовах даного радіоаматорського марафону. 1 QSO – 1 очко.

Переможцями стають радіоаматори/команди колективних радіостанцій, які набрали максимальну кількість очок у своїх підгрупах, при умові не менше 5 учасників у підгрупі.

Переможці, які зайняли 1, 2, 3 місце нагороджуються кубками та почесними грамотами.

Окремий залік проводиться серед команд операторів СПС EM30UARL, EM30LRU, EM30*UARL по максимальній кількості проведених QSO. 1 QSO – 1 очко.

Команди СПС, які зайняли 1, 2, 3 місце нагороджуються кубками, оператори почесними грамотами та дипломами UARL – 30 GOLD.

Оператори СПС, які посіли не призові місця нагороджуються дипломами UARL – 30 GOLD.

Учасники радіомарафону надсилають свої звіти до 31 січня 2022 року на адресу Оргкомітету: lru-25@ukr.net

Прийом звітів:

1.Радіоаматори (категорія «один оператор»), які приймали участь в радіоаматорському марафоні, повинні направити на електронну адресу оргкомітету інформацію з наступними даними:

1. Позивний сигнал оператора , прізвище та ім’я, дата народження.

2. Категорія учасника

3. Кількість набраних очок.

2.Колективні радіостанції (категорія багато операторів) вказують перелік операторів ( індивідуальний позивний сигнал оператора ( при наявності) , прізвище та ім’я, дата народження).

3. СПС надають повний перелік операторів СПС та прикладають електронний звіт в форматі EM30*UARL.adi

Виконком ГО ЛРУ

23.01.2022р.

Зразки дипломів:

Запрошення до змагань “Кубок Лева 2022”

Львівський клуб короткохвильовиків відновлює проведення змагань з радіозв’язку на коротких хвилях. Змагання “Кубок Лева – 2022” відбудуться 26 січня. Детальніше з положенням можна ознайомитись за посиланням - https://docs.google.com/document/d/1y8mizMTPRWubmaNstX1VC3POroGoJhiI/edit

Крім кубків за перемогу по категоріях, переможців індивідуального заліку чекають призи від Ради ГО ЛКК. А найстарший і наймолодший учасники змагань отримають окремі призи.

73! UT4WA

UR_Champ_CW

С Рождеством, православные!!!

Радостные впечатления от семейного общения в этот Святой Вечер, для настоящего Радиста многократно усиливаются ожиданием самого крутого, самого адреналинового этапа триады Чемпионатов Украины - телеграфного!

И уже в субботу, в 22.00 по Киевскому времени, на мирных любительских диапазонах начнется бескомпромиссная борьба за звание лучшего телеграфиста Украины.

Умудренные опытом ветераны этого старейшего вида связи докажут прежде всего самим себе, что есть еще порох в пороховницах! А совсем юные радиоспортсмены сойдутся в схватке за высшие спортивные разряды и звания, которые дадут им конкурентное преимущество при поступлении в высшие учебные заведения. Господа сочувствующие - поддержите свою область! Ведь Радио не только технический, но и командный вид спорта!

Полный Регламент соревнования по прямым ссылкам здесь: http://www.uarl.org.ua/index.php/sport/922-reglament-chempionativ-ukrajini-z-radiozv-yazku-na-kkh-2022-roku и здесь: http://chu.cc.ua/

Чистим свои любимые телеграфные ключи и до блеска полируем клавиатуры;). Ждем вас на нашем открытом для всех радиостадионе!

С уважением, Andy

YOTA Contest in 30.12.2021 reminder

Dear Contester,

are you ready to compete within the next YOTA Contest? Everyone in the ham radio community can take part, it takes place three times per year and only lasts 12 hours. Its aim is to increase the youngsters activity on the air, strengthening the reputation of the YOTA program and demonstrate the support for youngsters across the world.

The third YOTA Contest in 2021 is upcoming shortly already!
30th December  |  1200 - 2359 UTC  | CW + SSB

Please check out the contest rules here

Further. as this event takes place within the ongoing December YOTA Month (DYM) activity we expect lots of YOTA special event stations on the air.
If you are chasing the DYM award this is your chance being active!

If you have any questions, feel free to contact us directly via Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..


73

Contest Committee
YOTA Contest

iaru-r1.org
ham-yota.com