Лига радиолюбителей Украины

Спорт

На Вінниччині відбудеться ІІІ Чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації серед юнаків

25 червня, у приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулась пресконференція щодо проведення в області ІІІ Чемпіонату світу зі спортивної радіопеленгації серед юнаків.

Звертаючись до присутніх, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк зауважив: «Протягом 30 червня – 4 липня в області проходитиме ІІІ Чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації серед юнацтва. Варто зазначити, що юнацький чемпіонат такого рівня відбудеться в Україні вперше за роки незалежності, тож ми маємо честь проводити ці змагання саме на Вінниччині. Хочу подякувати нашим спортсменам, які посідають друге місце в Україні. Я переконаний, що вони також досягнуть високих результатів на змаганнях світового рівня. Загалом, в юнацькому чемпіонаті візьмуть участь близько 150 спортсменів з 15 країн світу».

У свою чергу, начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Сергій Чернявський зазначив: «Дуже приємно, що ІІІ Чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації відбудеться на теренах Вінницької області. На сьогодні вжито усіх необхідних заходів для проведення змагань на належному рівні».

Голова Вінницької обласної федерації радіоспорту Василь Колодяжний ознайомив присутніх з програмою проведення заходу та поінформував про особливості військово-технічного виду спорту.

«Сутність спортивної радіопеленгації полягає в оперативному пошуку замаскованих на лісовій місцевості радіопередавачів за допомогою приймача-пеленгатора протягом мінімального проміжку часу. Відтак, спортсмен повинен бути хорошим легкоатлетом та орієнтувальником, а також володіти певними знаннями і навичками для того, щоб перемагати саме в цій дисципліні», - розповів Василь Колодяжний.

За його словами, захоплення спортивною радіопеленгацією також сприяє підготовці молоді до служби у Збройних Силах України.

В юнацькому чемпіонаті світу братимуть участь спортсмени з Болгарії, Білорусі, Китаю, Хорватії, Чехії, Німеччини та інших.

Починаючи з 2015 року, у Вінниці діє відділення спортивної радіопеленгації на базі міської дитячо-юнацької спортивної школи №2. За результатами виступів спортсменів у 2018 році, команда Вінниччини зі спортивної радіопеленгації посіла друге місце у всеукраїнському рейтингу.

Під час зустрічі голова комітету з фізичної культури і спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський підкреслив, що проведення таких змагань також надає можливість розвинути спортивний туризм у регіоні. «Можу сказати відверто, що спорт є складовою туризму, а саме – спортивного туризму. Коли у місті проводяться багато чемпіонатів України, а також проходитимуть чемпіонати Європи та світу, до нас приїжджатимуть люди. Я переконаний, що невдовзі спортивний туризм вийде на перше місце за кількістю осіб, які відвідуватимуть наше місто», - зауважив Сергій Краєвський.

Про особливості підготовки спортсменів до участі у змаганнях розповів старший тренер збірної команди області з радіоспорту, тренер-викладач Вінницької міської ДЮСШ №2 Сергій Зеленський.

«Була проведена колосальна робота з технічної та фізичної підготовки. Спортсмени виконували індивідуальні плани та показали високий результат. Я переконаний, що наші учасники гідно представлять Вінниччину та Україну загалом  на чемпіонаті світу», - зауважив Сергій Зеленський.

Троє вінничан з 20 українських спортсменів захищатимуть честь держави на ІІІ Чемпіонаті світу зі спортивної радіопеленгації серед юнаків. У змаганнях візьмуть участь: чемпіон світу 2018 року, чемпіон України 2019 року з радіоспорту Володимир Ляхович; призерка світу 2018 року, чемпіонка України 2019 року з радіоспорту Аліна Солоненко, а також чемпіон України 2019 року з радіоспорту Артем Степаніщев.

Під час пресконференції юні спортсмени поділилися власними очікуваннями від проведення чемпіонату світового рівня.

Урочисте відкриття ІІІ Чемпіонату світу зі спортивної радіопеленгації серед юнаків відбудеться 30 червня о 19:30 в приміщенні актової зали готелю «Поділля».

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/19698-na-vinnychchyni-vidbudetsia-iii-chempionat-svitu-zi-sportyvnoi-radiopelenhatsii-sered-iunakiv