Лига радиолюбителей Украины

Спорт

21-й Чемпіонат Європи зі спортивної радіопеленгації

З 05.09 по 09.09.2017 в Литві, в містечку Друскінінкай проходив 21-й Чемпіонат Європи зі спортивної радіопеленгації. 300 спортсменів з 25 країн протягом чотирьох днів боролися за нагороди у мальовничих лісах Литви.

Розпочались змагання 5 вересня із забігу в дисципліні радіоорієнтування.

Українська збірна виступила гідно, виборовши чотири 4 золоті нагороди - Карпович Федір (Ч19), Марчук Олександр (Ч21), Штанько Сергій (Ч40), Фурса Олег (Ч70) та 1 бронзову - Зеленський Сергій (Ч50).

Другого дня змагань в вправі спринт в напруженій боротьбі збірній України вдалось вибороти 5 медалей. Срібло здобув Іванчихін Микола (Ч60). Бронзу до скарбнички додали Тиха Лілія (Ж19), Іванько Олексій (Ч21), Зеленський Сергій (Ч50) та Фурса Олег (Ч70).

Захопивши командне лідерство на чемпіонаті світу в Болгарії-2016, українська чоловіча еліта вдруге поспіль довела, що вони найсильніші у світі і Європі в класичній дисципліні 3,5 МГц. Наші чоловіки в індивідуальному заліку піднялися на найвищі щаблі п'єдесталу: Іванько Олексій – 1 місце, Марчук Олександр – 2 місце.

Підтримали еліту і юніори (Ч19), здобувши командне золото, а в індивідуальному заліку Карпович Федір став другим, Іщенко Дмитро виборов бронзу. Хороший результат продемонстрували жінки в категорії Ж21 – Пархоменко Олександра здобула срібну нагороду, а в командному заліку разом з Науменко Лучаною та Маринченко Мар'яною посіли почесне друге місце. У ветеранських категоріях також є нагороди: Іванчихін Микола (Ч60) – 2 місце, Фурса Олег (Ч70) – 2 місце, в командному заліку: Ч50 – 2 місце, Ч60 – 3 місце, Ч70 – 2 місце.

Останній день змагань також додав нагород різного ґатунку до скарбнички збірної команди України. Так, в категорії Ч21 золоту нагороду виборов Іванько Олексій, ставши за підсумками забігів в класичних дисциплінах абсолютним чемпіоном Європи. Разом з партнерами по команді Штаньком Сергієм та Гнєдовим Володимиром вони заслужено отримали командне золото.

Вже традиційно добре виступила жіноча еліта (Ж21), де Пархоменко Олександра здобула бронзову медаль і разом з Маринченко Мар'яною та Науменко Лучаною піднялися на третю сходинку п'єдесталу у командному заліку.

Не менш яскраво завершили свій виступ юніори в категорії Ч19. Іщенко Дмитро завоював срібло, а Поповченко Анатолій – бронзу. В командній боротьбі вони разом з Карповичем Федором програвши меньше 2-х хвилин, у підсумку отримавши срібну нагороду.

В особистому заліку також відзначились Колодяжний Василь (Ч40) – срібло та Іванчихін Микола (Ч60) – бронза.

Командне срібло вибороли чоловіки в категорії Ч40 - Колодяжинй Василь, Зеленський Сергій та Човган Олександр, А бронза дісталася чоловікам п'ятидесятої категорії Якименку Віталію, Геращенку Валерію, Пархоменку В'ячеславу та Ч70 Фурсі Олегу, Барановському Віктору, Боброву Віктору.

В загальнокомандному заліку збірна команда України зайняла 3 місце (9 золотих, 13 срібних і 13 бронзових медалей). Перше місце по кількості медалей дісталось збірній Чехії (21, 20 і 15 відповідно), друге місце – команді Росії (15, 13 і 16).

Після чотирьох днів напруженої боротьби наші спортсмени повернулись додому з великою кількість нагород та позитивними емоціями.

Дякуємо організаторам чемпіонату за організацію змагань, цікаві дистанції, якісні нагороди, гостинність і надану можливість не лише позмагатись, а й добре відпочити.