Лига радиолюбителей Украины

Спорт

Лист ГО ЛРУ конкурсним комісіям і організаторам змагань

Конкурсним комісіям і організаторам змагань!

Шановні колеги!

Широкомасштабний військовий напад росії на незалежну державу Україну триває два роки. За цей час мільйони біженців вимушено покинули свою Батьківщину. Два роки гинуть українські мирні жителі та захисники, що самовіддано борються із агресією росії. Постійні обстріли України ведуться з територій росії та білорусі. На звільнених від російських військ територіях задокументовано геноцид – вбивства мирних громадян, руйнування українських міст Буча, Ірпінь, Бахмут, Авдіївка та багатьох інших населених пунктів України. Українське населення на окупованих територіях потерпає від свавілля російської окупаційної влади.

Для популяризації та героїзації своєї військової сили та пропаганди війни, росія долучила  членів радіоаматорської спільноти – “союзу радіоаматорів росії”, що призвело до порушення статуту IARU (paragraph 2 of Article 1f «encour agement of international good will and friendship») та одного із основних принципів етики радіоаматорського руху - "радіо поза політикою".

На окупованих територіях Донбасу організовано видачу незаконних радіоаматорських кличних префіксів D0...D1 з метою надати легітимність окупованим територіям. Подібні дії поширюють піратство та політизують ефір. Порушенням є систематичне проведення російськими радіоклубами активностей в ефірі, присвячених анексії Криму, окупації Донбасу і півдня України, незаконному проголошенню окупованих територій України частиною російської федерації, героїзації збройних сил росії, які ведуть війну проти України. За період з лютого 2022 року по лютий 2024 року російські радіоаматорські клуби організували в ефірі більше 50 таких активностей. Інформація про російські мілітарні радіоаматорські акції в ефірі доступна на сайті QRZ.RU про що ми повідомляли Вас у своїх попередніх листах.

На сьогоднішній день в росії радіоаматорство  використовується не як хобі, а як пропагандистський політичний інструмент.

Найдієвішими засобами для очищення радіоаматорського руху від проявів порушення статуту IARU та радіоаматорської етики є бойкот і санкції, щодо участі радіоаматорів росіян і їх прибічників білорусів у спортивних змаганнях.

Просимо заборонити або ввести обмеження на участь радіоаматорів росії та білорусії у спортивних змаганнях організаторами яких виступають  радіоаматорські  організації Вашої  країни.

 
З повагою,
 
                                       Голова ЛРУ
                                       Залізняк Олександр
                                       UX7UU
 

24 лютого 2024 року

Лист ГО ЛРУ англійською (in English)

Перелік листів