Лига радиолюбителей Украины

Засідання суду

 
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
27 листопада 2018 року м. Київ № 826/16372/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Катющенка В.П., за участю секретаря судового засідання Скидан С.В., здійснюючи підготовче провадження в адміністративній справі за позовом Громадської спілки "Всеукраїнська радіоаматорська ліга" до державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Іванової Наталі Олександрівни про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
за участю:
від позивача - Давиденко Д.С.;
від відповідача - не з'явився
В С Т А Н О В И В:
Громадська спілка "Всеукраїнська радіоаматорська ліга" звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, у якому просить суд:
- визнати протиправними проведені 19.01.2017 державним реєстратором Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Івановою Наталією Олександрівною реєстраційні дії (10731050046011904) з реєстрації змін мети, змін повного найменування, змін скороченого найменування юридичної особи - Громадської організації "Ліга радіоаматорів України", код ЄДРПОУ 14361078, та інших змін шляхом реєстрації установчих документів, а саме: нової редакції статуту ГО ЛРУ, відносно якої в зареєстрованій копії вказано про її затвердження рішенням Конференції ГО ЛРУ від 02.12.2016 (Протокол № 2-16), а також змін і внесення їх до Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та Реєстру громадських формувань;
- зобов'язати державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Іванову Наталю Олександрівну внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про приведення державної реєстрації змін повного найменування та власної назви англійською мовою - "UKRAINIAN AMATEUR RADIO LEAGUE" та скороченого найменування та власної назви англійською мовою - "UARL" юридичної особи - Громадська організація "Ліга радіоаматорів України", код ЄДРПОУ 14361078, змін мети та інших змін шляхом реєстрації 19.01.2017 установчих документів, а саме: нової редакції статуту ГО ЛРУ, відносно якої в зареєстрованій копії вказано про її затвердження рішенням Конференції ГО ЛРУ від 02.12.2016 (Протокол № 2-16), у відповідність з судовим рішенням, а також видалити з Реєстру громадських об'єднань повне найменування, та утриматись від таких дій в подальшому.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.10.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі № 826/16372/18 та призначено підготовче засідання на 27.11.2018.
09.11.2018 до суду надійшла заява представника Головного територіального управління юстиції у м. Києві про залучення вказаного Управління до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача.
Вказана заява обгрунтована тим, що визначений позивачем відповідач є посадовою особою Головного територіального управління юстиції у м. Києві, рішення у даній справі впливатиме на права та обов'язки Управління.
Згідно частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про наявність підстав для залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача - Головне територіальне управління юстиції у м. Києві.
Керуючись статтями 49, 243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Заяву Головного територіального управління юстиції у м. Києві задовольнити.
Залучити до участі у справі № 826/16372/18 за позовом Громадської спілки "Всеукраїнська радіоаматорська ліга" до державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Іванової Наталі Олександрівни про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача - Головне територіальне управління юстиції у м. Києві (01001, м. Київ, провулок Музейний, 2-Д код ЄДРПОУ 34691374).
Зобов'язати Громадську спілку "Всеукраїнська радіоаматорська ліга" протягом трьох днів з моменту отримання ухвали суду направити Головному територіальному управлінню юстиції у м. Києві копію позовної заяви та доданих до неї документів та подати відповідні докази суду.
Запропонувати Головному територіальному управлінню юстиції у м. Києві протягом п'ятнадцяти днів з моменту отримання копії позовної заяви подати письмові пояснення щодо позову з дотриманням вимог статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повторно витребувати у державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Іванової Наталі Олександрівни належним чином засвідчену копію реєстраційної справи Громадської спілки "Всеукраїнська радіоаматорська ліга", код ЄДРПОУ 14361078.
Відкласти підготовче засідання у справі на 15.01.2019 на 16:00 год.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Згідно частини п'ятої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя В.П. Катющенко
Зареєстровано 29.11.2018
Оприлюднено 29.11.2018
Дата набрання законної сили 27.11.2018