Лига радиолюбителей Украины

Інформаційне повідомлення

4 березня 2016 р. відбулось засідання Ради Громадського об'єднання Ліга радіоаматорів України в режимі скайп-конференції.

Основні питання, що були обговорені, та за якими прийняті рішення:

1. Призначення Секретаря ЛРУ.
На позачерговій Конференції ЛРУ, яка відбулась в м. Києві 23 січня 2016 р., рішення щодо кандидатури Секретаря ЛРУ було відтерміноване та право остаточного затвердження надано Раді ЛРУ.
Секретарем ГО ЛРУ на засіданні Ради 04.03.2016 р. одноголосно обрано Лякіна Андрія Вікторовича, UT2UB.

2. Питання бюджету.
Наповнення бюджету проходить у плановому порядку згідно поточних графіків. Статті бюджету для фінансування заходів ЛРУ формуються за планами роботи. Додаткове фінансування заплановано за рахунок спонсорської допомоги.

3. Переобрання голови КВ-комітету.
На прохання Олександра Сорокіна, UT9FJ, його було переобрано на посаді голови КВ-комітету.
Головою КВ-комітету ЛРУ одноголосно обрано Миколу Овчаренка, UT8IO.

4. Рішення щодо створення Чернівецького обласного відділення ЛРУ.
Керуючись рішеннями Конференції радіоаматорів Чернівецької області, положеннями Статуту ЛРУ, чинним законодавством України, одноголосно прийняте рішення про створення Чернівецького обласного відділення Громадської організації Ліга радіоаматорів України.
Відповідні зміни до Держреєстру будуть внесені у визначений законодавством термін.

5. Питання щодо діяльності QSL-бюро Ліги радіоаматорів України.
Одноголосно затверджене рішення про обслуговування виключно членів ЛРУ. Починаючи з 15 березня 2016 р. радіоаматорська кореспонденція, що надходить на адресу QSL – бюро ЛРУ, буде підлягати спеціальній обробці та відправлятися на обласні відділення тільки для членів ЛРУ.
QSL - пошта для радіоаматорів, що за станом на 15.03.2016 р. не є членами організації, тимчасово, до 30-го червня 2016 р., буде зберігатися в QSL-бюро. Після 30.06.2016 р. пошта буде повернена відправникам. Кошти на проведення такої процедури будуть отримані за рахунок спонсорської допомоги.
QSL-пошта для колективних радіостанцій буде оброблятися та розсилатися без будь-яких умов.
На прохання радіоаматорів м. Донецьк прийняте окреме позитивне рішення.

6. Ситуація щодо дій групи осіб проти ГО ЛРУ.
На протязі майже двох років група осіб, що позиціонує себе як радіоаматори, здійснює спроби взяти контроль над діяльністю Громадського об'єднання Ліга радіоаматорів України.
Незаконні дії та спроба проведення позачергової Конференції в м. Києві 30 травня 2015 р. з метою розвалити ЛРУ, були своєчасно призупинені та виправлені, що, в свою чергу, підтверджено відповідними змінами в державних реєстрах.
Дії групи осіб супроводжувались та продовжують супроводжуватися відкритою дезінформацією в інтернет-просторі, брехнею, погрозами, підкупом, т.і.
Рада ЛРУ впевнена, що основна ціль цієї групи – розвал національної організації.
Факти останніх декількох тижнів підтверджують ці висновки :
6.1. Зареєстровано організацію ГС ВРЛ, назва якої в англійському написанні штучно викривлена для співпадіння з нині існуючою для ЛРУ (Ukrainian Amateut Radio League) ;
6.2. Для ідентифікації цієї організації незаконно використано емблему ГО ЛРУ та IARU, що вже є порушенням не тільки українського законодавства ;
6.3. Існуючий інтернет-ресурс, що використовується цією організацією, позіціонується як, начебто, справжня ГО ЛРУ , використовуючи фальшиву інформацію ;
6.4. Групою осіб надаються кошти, походження яких є сумнівним, для фінансування діяльності в областях з метою дискредитації безпосередньо ЛРУ та її керівництва ;
6.5. Представниками цієї групи осіб було зібрано кошти з радіоаматорів для, начебто, сплати внесків в ЛРУ.
Ці кошти не є внесками в ЛРУ та на рахунок не надходили, а організація ГС ВРЛ не є правонаступником ГО ЛРУ ;
6.6. Надаючи недостовірну інформацію, під виглядом правонаступництва ЛРУ з метою, начебто, розвитку радіоспорту, підрозділами ГС ВРЛ в деяких містах, зокрема Кіровоград, Чернігів, т.і., орендуються приміщення.
Насправді, договір про співпрацю підписано між ГО ЛРУ та ТСО України ;
6.7. На інформаційних ресурсах, що контролюються цією групою осіб, розміщено сфальшовану інформацію про проведення національних чемпіонатів на КХ, яка, в свою чергу, була продубльована на радіоаматорських ресурсах національних організацій інших країн, що може стати причиною зриву проведення офіційних національних чемпіонатів, графік та положення яких затверджені Мінмолодьспорту України ;
6.8. З метою дезінформації ГС ВРЛ було орендовано абонентську скриньку №33 на поштовому відділенні Київ -1.
Адреса схожа, а за написанням співпадає з офіційною адресою QSL-бюро ЛРУ, а саме:
UARL QSL-bureau, P.O.Box 56 , Kyiv -1, 01001, Ukraine
UARL QSL-bureau, P.O.Box 33 , Kyiv -1, 01001, Ukraine
6.9. Для подальшої дискредитації національної організації ГО ЛРУ було розіслано листи на бланках із символікою ЛРУ та IARU в міжнародні радіоаматорські організації та спілки із вказаною невірною поштовою адресою з метою перебрати на себе радіоаматорську кореспонденцію.
Цими діями група осіб вже створила ситуацію, що завдала суттєвої шкоди іміджу України на міжнародній арені та ЛРУ у радіоаматорському світовому товаристві, та виправлення якої потребує зусиль та державної підтримки.

Рада ЛРУ має особливу думку щодо можливої участі сторонніх осіб або структур у ситуації, що склалася навколо ЛРУ.
Безпосередня фінансова підтримка на проведення незаконних дій проти ЛРУ, як свідчить інформація із областей, надходить під егідою співпраці з одним із мобільних операторів в особі технічного працівника середньої ланки цього мобільного оператора, який за своїми функціональними обов'язками, можливо, має відношення до подій, що наведені нижче.
Свого часу незаконні збройні формування, що приймали участь у анексії українських територій на початку 2014 р., на етапі захоплення, використовували для зв'язку на території України саме мережу цього оператора. В подальшому, після зафіксованих порушень у наданні послуг зв'язку та aналізу роботи оператора з'ясувалось, що доступ до каналів зв'язку та комутаторів міг здійснюватись з території іншої держави, що могло надавати можливість прослуховувати розмов абонентів цього оператора на території України, з'ясовувати номери телефонів груп абонентів, аналізувати територіальну приналежність, розташування, т.і., та, ймовірно, могло стати причиною створення багатьох негативних ситуацій під час проведення АТО.
Такі дії підтверджені спеціальним розслідуванням, що було проведене НКРЗІ та одним із підрозділів СБУ. Відповідний акт свого часу було викладено у відкритому інформаційному ресурсі.

У зв'язку з наведеним вище, враховуючи, що Ліга радіоаматорів України є національною громадською організацією, має статус Національної федерації з радіоспорту та об'єднує громадян України різних за віком та представників різних верств, Рада прийняла рішення звернутись до відповідних державних органів з метою захистити громадян України від групи осіб, дії яких спрямовані на розвал організації та дискредитацію Держави на міжнародній арені.