Лига радиолюбителей Украины

Новини IARU

Промова Президента 1-го регіону IARU пана Дона Бітті (G3BJ) на урочистій церемонії відкриття HamRadio 2017 у Фрідріхсхафені

Для мене велика привілей, що темою HamRadio 2017 є Міжнародний радіоаматорський союз (IARU). DARC вибрав це як тему, без сумніву, частково через те, що чергова трирічна Конференція 1-го регіону IARU відбудеться біля Мюнхена, наприкінці цього року. Ми в ІАРУ є найбільш вдячні DARC за всю роботу, яку вони проводять для забезпечення того, щоб Конференція мала успіх.

Я сподіваюсь, що ви дозволите мені на хвилину поділитися своїми міркуваннями про те, яке саме IARU має значення для аматорського радіо та радіоаматорів. Ми всі знаємо, що радіочастотний спектр - це кінцевий ресурс, попит на який постійно зростає для комерційних, цивільних та військових потреб. Тиск на спектр є інтенсивним, а аматорське радіо має працювати дуже важко, щоб ми продовжували насолоджуватися привілейованим доступ до своїх частин спектра.

 Спосіб визначення розподілу спектра в минулому здійснювався через Всесвітню конференцію радіозв’язку (ВКР - WRC) Міжнародного Союзу Електрозв’язку (МСЕ - ITU), що є агентством Організації Об'єднаних Націй (ООН – UN). Все частіше зараз, безпосередній роботі на Всесвітніх конференціях радіозв’язку передує багато детальної роботи в головних регіональних телекомунікаційних організаціях, або РТО. Основними з них є CEPT у Європі, CITEL в Америці, APT в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та АТU в Африці спільно з ASMG в Арабському світі і РКЦ в Росії та деяких сусідніх державах. Цикл Всесвітніх конференцій радіозв’язку (ВКР - WRC) триває кілька років, і робота для чергової WRC, що відбудеться наприкінці 2019 року, розпочалася ще на початку 2016 року.

IARU - єдина організація, з тих що представляють аматорське радіо, має офіційне представництво в ITU та у всіх цих РТО, і ви можете собі уявити, що охоплюючи широке коло проблем WRC, в яких мають зацікавленість аматорські служби у шести РТО, багато хто з залученими комітетами та робочими групами в процесі підготовки до WRC. Все це є величезним завданням. Завдання стає ще більш складним завдяки тому, що пропозиції РТО щодо WRC є результатом роботи національних регуляторів спектру, і тому вплив та захист прав на національному рівні є невід'ємною частиною ролі IARU.

Таким чином, IARU бере участь на національному рівні (через свої національні організації члени – учасники IARU), регіональному рівні та в ITU, працюючи для кожного з ВАС, щоб забезпечити і зберегти аматорський спектр у майбутньому. Цю роботу виконують цілком добровольці-волонтери - у нас немає платних працівників - і тому ви можете зрозуміти, я впевнений, що ми дуже залежні від людей, які вирушають на допомогу в цій роботі.

Але є й друга частина основної роботи IARU – захист спектру. Мале значення має спектр радіочастот, виділений аматорській службі, якщо він стає непридатним для використання через наявність декількох джерел перешкод - будь то електричні перешкоди або вторгнення сторонніх користувачів в аматорські смуги. І тому IARU глибоко залучається до роботи міжнародних організацій із стандартизації, стверджуючи про здоровий глузд у встановленні норм шкідливого випромінювання для електричних та електронних пристроїв. Нагальними проблемами сьогодення є сонячні фотогальванічні генератори, вітрогенератори, цифрові пристрої, VDSL + та пристрої бездротової передачі електроенергії (Wireless Power Transfer). Деякі скажуть, що навіть при роботі, яку ми беремо за стандарти, більша частина радіочастотного спектру стає непридатною для використання в приміському середовищі, і я з цим погоджуюсь. На жаль, рівень ринкового нагляду, який відбувається у багатьох європейських країнах, настільки низький, що продукти, які не відповідають відповідним стандартам електромагнітної сумісності, можуть бути представлені на ринок за принципом "самосертифікації" з малою ймовірністю відкликання (заборони продажу / вилучення). IARU продовжуватиме працювати зі здоровим глуздом тут, але я повинен сказати, що без волі серед регуляторів, що займаються питаннями постійного погіршення «туману» електричного шуму, я глибоко стурбований нашою здатністю підтримувати корисний спектр радіоприйому у деяких частинах приміської Європи.

І ще одна важлива частина роботи IARU - це система моніторингу, яка контролює вторгнення сторонніх користувачів у аматорські діапазони, і в багатьох випадках здатна добиватися вирішення проблем через відмінні робочі відносини з національними регуляторами. Ми вітаємо підтримку регуляторів у цій роботі та будемо продовжувати конструктивно працювати з ними.

Ви також маєте знати про роботу, яку IARU здійснює для заохочення розумного використання нашого радіочастотного спектру за допомогою добровільних планів, щоб забезпечити спільне функціонування безлічі режимів модуляції, які представляють інтерес для аматорської радіослужби, без надмірного виникнення взаємних перешкод, таким чином максимізувавши ефективне використання спектру. IARU - єдина організація з широким представництвом у всьому світі - у нас є 167 країн-членів, які мають змогу об'єднати численні інтереси радіоаматорів, щоб вони могли добровільно узгоджувати раціональний розподіл планів використання діапазонів частот (band plans).

Так я зробив спробу висвітити основну роботу IARU за кілька хвилин. Її можна підсумувати як роботу з доступу до спектру та привілеїв його використання, працюючи над захистом радіочастотного спектра та забезпеченням ефективного використання аматорського спектра усіма, хто його використовує.

І, нарешті, реклама. Якщо ви маєте змогу допомогти IARU через вашу національну аматорську організацію, можливо, на зустрічах в PTO або в органах стандартизації, будь ласка, пропонуйте свою допомогу. IARU значною мірою залежить від відносно невеликої кількості людей, які дійсно здатні працювати, які можуть допомогти рухати аматорське  радіо уперед. Але нам потрібно подивитися на майбутнє і будувати команду IARU на завтра. Якщо ви можете допомогти, будь ласка, обговоріть, що ви пропонуєте у своїй національній аматорській організації, або відвідайте стенд IARU у виставковому залі, щоб дізнатись більше.

Тому я бажаю, щоб DARC та організатори HamRadio 2017 у Фрідріхсхафені  мали успіх ще однієї видатної події, і я з нетерпінням чекаю успішної регіональної Конференції IARU біля Мюнхена наприкінці цього року.

Оригінальна стаття англійською мовою

http://www.iaru-r1.org/images/PR_Communications/FHN-opening-address---G3BJ.pdf

вільний переклад українською UT9NA