Лига радиолюбителей Украины

Нормативні акти

Положення змагань з радіозв'язку на УКХ "Весняний Кубок України з радіозв'язку на УКХ"

Положення змагань з радіозв'язку на УКХ "Весняний Кубок України з радіозв'язку на УКХ "

 
"УЗГОДЖЕНО"                                                       «ЗАТВЕРДЖУЮ»
 
_____________________                                         ___________________
Голова УКХ Комітету ЛРУ                                    Президент ЛРУ  
Ю.П.Горець(UT5EL)                                              В.В.ГРІЩЕНКО (UT0FT)
 
Київ «06» лютого 2015р.   
 
Змагання проводяться організацією Ліга Радіоаматорів України одночасно з першими та другими субрегіональними змаганнями IARU R1.

Змагання проводяться на місцях в два тури та різні дати за календарем:

 Перший тур: в перший повний вікенд березня з 14:00 UTC суботи до 13:59 UTC неділі ( в 2015 році 7 - 8 березня).

 Другий тур: в перший повний вікенд травня з 14:00 UTC суботи до 13:59 UTC неділі (в 2015 році 2 - 3 травня).

Види модуляції :  CW, SSB, FM
Діапазони: від 144 МГц  до 250 ГГц.

 :: КЛАСИ ::

Категорія Single ( SO MB один оператор MIX ) - станції з одним оператором без допомоги третіх осіб під час змагань , допускається наявність не більше одного сигналу в будь-який момент часу на використовуваних діапазонах.

Категорія Multi ( MO MB багато операторів MIX ) - колективні учасники, допускається наявність не більше одного сигналу на кожному з використовуваних діапазонів в будь-який момент часу.

Категорія Phone (SO MB вид випромінювання тільки Phone) - станції з одним оператором без допомоги третіх осіб під час змагань, допускається наявність не більше одного сигналу в будь-який момент часу на використовуваних діапазонах, визначаються і підводяться підсумки в окремій категорії.
Окремо виконуется залік для радіоаматорів України за радіозв'язкі в межах України. Переможці нагороджуются Кубкамі та діпломамі в кожной заликовой категорії.
 
До заліку приймаються радіозв'язки, проведені з використанням всіх видів проходження на УКХ, за вийнятком зв'язків через активні ретранслятори та EME.

Забороняється проведення радіозв'язків в змаганнях на приймально-передавальних частотах ретрансляторів.

Під час змагань в кожному турі зараховується один радіозв'язок з одним кореспондентом на кожному діапазоні незалежно від виду випромінювання.

Учасники можуть розташовуватися в місцях постійного розташування ( вдома, на дачі, на даху будівель ) або в польових умовах ( на вершині гори, височини, на відкритій місцевості і т.ін.).
Все обладнання станції ( передавачі, приймачі та антени, і т.ін) повинні бути розташовані в межах єдиного кола діаметром не більше 500 метрів.

Радіозв'язки з кореспондентами, що знаходяться на рухомих об'єктах ( наземному, повітряному і водному транспорті ), не зараховуються.

:: КОНТРОЛЬНІ НОМЕРИ :: 

Контрольні номери складаються з RST або RS та порядкового номеру зв'язку починаючи з 001 та шестизначного умовного позначення місця розташування радіостанції ( QTH - loc ) . Наприклад: 599006 KО50FJ або 59008 KN67QV

 :: ОЧКИ :: 

На всіх діапазонах очки за зв'язки нараховуються з розрахунку 1 очко за 1 км. відстані до кореспондента, при цьому кількість очок дорівнюватиме цілій частині відстані, яка обчислюється між центрами малих квадратів QTH - loc станцій плюс 1 км.
Обчислення відстаней здійснюється за допомогою сферичного рівняння геометрії ( Noordwijkerhout. 1987).
 За повторні зв'язки очки не нараховуються. Виняток, якщо попередній зв'язок на діапазоні не підтвердився з якихось причин.

Допускається використання публічних «мереж оповіщення» та призначення скедів. Забороняється  self - spotting.

Забороняється передача обов'язкових параметрів QSO будь-якими каналами зв'язку відмінними від роботи в ефірі на заявленому діапазоні позивні, контрольні номери, час QSO.
Часом проведення зв'язку вважається момент його закінчення, в звітах вказується в UTC.

:: МНОЖНИК :: 
145МГц х 1
 435МГц х 2
 1.3ГГц х 3
 2.3ГГц х 4
 3.4ГГц х 5
 5,7 ГГц х 6
 10 ГГц х 7
 24 ГГц х 8
 47 ГГц х 10
 76 ГГц х 20
 122 ГГц х 30
 134 ГГц х 40
 248 ГГц х 50

 :: ПІДРАХУНОК РЕЗУЛЬТАТУ :: 

За результат приймається сума очок, набраних учасником на кожному з діапазонів з урахуванням діапазонних множників. Результатом учасника за сумою двох турів, вважається сума очок набраних в кожному турі за умови обов'язкової участі в двох турах.

 :: НАГОРОДИ :: 

Учасники, що посіли призові місця в кожному турі в категоріях Single SOMB , Multi MO MB нагороджуються дипломами відповідних ступенів. 

Учасники обох турів в категоріях Single SO MB, і Multi MO MB, що посіли перше місце за сумою роботи в двох турах за радіозв'язкі в межах України нагороджуются Кубкамі та діпломамі в кожной заликовой категорії.
Учасники обох турів в категоріях Single SO MB, і Multi MO MB, що посіли перше місце за сумою роботи в двох турах з усіма учасниками, нагороджуються плакеткамі.

 Учасник в категорії Single SO MB (вид випромінювання тільки Phone), що посів перше місце за сумою роботи в двох турах, нагороджується плакеткою переможця "Весняний Кубок України з радіозв'язку на УКХ" в своїй категорії.

Іноземні учасники, що посіли призові місця в кожному турі, нагороджуються дипломами відповідних ступенів. 
 Іноземний учасник (команда), що посів перше місце за сумою роботи в двох турах, нагороджується плакеткою переможця "Весняний Кубок України з радіозв'язку на УКХ" в своїй категорії.

 :: ЗВІТИ :: 

Кожен учасник або команда, незалежно від кількості проведених радіозв'язків, складає звіт окремо за кожний діапазон. Звіт складається в електронному вигляді в стандарті REG1TEST (EDI). 
 В титульній частині звіту обов'язково повинні бути :

позивний, ім'я та прізвище, QTH - локатор, категорія учасника, електронна адреса -латинський алфавіт.

 :: АДРЕСА ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ ЗВІТУ :: 

Звіти про участь необхідно завантажувати на електронний сервер – робот:

Відповідно до рекомендацій ( літ.1 , п.5.3.10 ) , звіти завантажені на вказаний в Положенні робот- сервер надсилаються національним УКХ - Контест менеджером суддівській колегії УКХ змагань IARU R1.

 :: ТЕРМІН ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ ЗВІТУ :: 

Звіти повинні бути завантажені на електронний сервер - робот не пізніше другого понеділка до 13:59 UTC , після закінчення кожного туру змагань. Протягом терміну прийому, допускається повторне завантаження звітів, при цьому в залік приймається останній.

 :: ДОЗВОЛЕНІ КОРЕСПОНДЕНТИ :: 

До участі в змаганнях запрошуються всі радіоаматори 1 району IARU , які мають дозвіл на використання аматорських діапазонів від 144 МГц до 250 ГГц.
Всі учасники повинні суворо дотримуватися принципів HAM SPIRIT , духу змагань та вимог Адміністрації зв'язку своєї країни.

В змаганнях беруть участь оператори індивідуальних ЛРС та команди до складу яких входить 3 оператори. 

Залік радіозв'язків проводиться відповідно до рекомендацій і правил УКХ змагань 1 -го району IARU .
Радіозв'язок не зараховується обом кореспондентам, якщо різниця в часі проведення зв'язку більше ніж 10 хвилин або невідповідність позивних у звіті.

Радіозв'язок не зараховується обом кореспондентам у яких в звіті не збігається прийнятий - переданий RST, контрольний номер або квадрат QTH локатора.

:: КОМЕНТАРІ :: 

Публікація результатів змагань та додаткова інформація на  сайті УКХ Комітету ЛРУ http://www.vhf-uarl.org/

 :: УМОВИ ДИСКВАЛІФІКАЦІЇ :: 

Підведення підсумків здійснюється УКХ Комітетом ЛРУ, з використанням звітів по обміну з радіоаматорськими організаціями інших країн IARU R1 , серверів - колекторів , стежить за дотриманням УКХ частотного плану IARU R1 і принципів "fair play ", залучає експертів для моніторингу та системного аналізу .

Учасники , які порушили частотний план IARU R1 , регламент аматорського радіозв'язку , які сфальсифікували результати ( приписки , формування " груп підтримки " лідерів , робота декількох операторів в категорії Single і.т.ін. ) дискваліфікуються. Дані про таких учасниківпередаються до суддівської колегії УКХ змагань IARU R1.